23 Eylül 2018

15 TEMMUZ’UN YILDÖNÜMÜNDE ONBİNLERCE SAKARYALI MEYDANDAYDI: İŞTE SAKARYA


15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü Sakarya’da onbinlerce kişinin katıldığı final programıyla sona erdi. Meydanda nöbet tutan vatandaşlar, demokrasiye sahip çıktıklarını göstermiş oldu

3 BOYUTLU MAPPİNG
Sakarya'da, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında etkinlikler düzenlendi. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ilk olarak Serdar Tuncer ve Cihan Yıldız sahne aldı. Gecede, 15 Temmuz gecesi Sakarya’da yaşananların anlatıldığı kısa film ve 3 boyutlu mapping gösterimi Sakaryalılardan büyük alkış aldı.
40 YILINI ÇALDILAR
Saatler gece yarısını geçtiğinde 15 Temmuz direnişinin en önemli manevi güçlerinden olan salalar okunmaya başlandı. Gecede konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türk milletini yıllarca Allah, peygamber, sahabeler ve sahte gözyaşlarıyla kandırdığını söyledi. Balkanlıoğlu, “Milletimizin 40 yılını çaldı” dedi.
MEYDANA TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da darbeye karşı durma düşüncesiyle sokaklara akın eden tüm vatandaşlara şükranlarını iletti. Türk milletinin vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olduğunu vurgulayan Toçoğlu, "Biz cumhuriyetimize, demokrasimize, inancımıza ve liderimize sonuna kadar bağlıyız” dedi.

Sakarya'da, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında etkinlikler düzenlendi. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Albay Emin Dursun, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, AK Parti Eski Milletvekili Ali İnci, ilçe belediye başkanları, parti mensupları, Sakaryaspor kafilesi, STK Temsilcileri, gaziler ve on binlerce vatandaş yer aldı.
ETKİNLİKLER SÜRDÜ
15 Temmuz gecesi programında ilk olarak Serdar Tuncer ve Cihan Yıldız sahne aldı. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı ve Hafız Uğur Ayvaz’ın Kuran-ı Kerim tilavet ettikleri gecede, 15 Temmuz gecesi Sakarya’da yaşananların anlatıldığı kısa film ve 3 boyutlu mapping gösterimi Sakaryalılardan büyük alkış aldı. Hep birlikte duaların edildiği, şehit ve gazilerin yâd edildiği programda polis kızı İnci Naz Ardıç ve Şehit ve Gaziler Derneği İl Başkanı Fehmi Tantan şiir okudu. Saatler gece yarısını geçtiğinde 15 Temmuz direnişinin en önemli manevi güçlerinden olan salalar tekrar minarelerden duyulmaya başlandı. Grup Tillo kardeşlik türküleriyle Sakaryalılar ile birlikte oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’da halka hitapları meydandan canlı olarak yayınlandı.
HALİMİZ NE OLURDU?
Etkinlikte konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, FETÖ'nün darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlattı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türk milletini yıllarca Allah, peygamber, sahabeler ve sahte gözyaşlarıyla kandırdığını söyleyen Balkanlıoğlu, "Hakkı hak bilmekten, batılı da batıl bilmekten milletimizi uzun yıllar uzaklaştırdı. Milletimizin 40 yılını çaldı. Zeki çocuklarımızı aldı, beyinlerini yıkadı. Bu milletin paralarını çaldı, yabancı devletlere, dış güçlere peşkeş çekti. Allah muhafaza, şayet bu adamlar başarılı olsaydı, bizim halimiz nasıl olurdu düşünemiyor insan. Belki Suriye'den çok daha berbat durumda kalırdık. Bizi kim kabul ederdi?" diye konuştu.
MAĞDUR VE MAZLUM MİLLETLER
Ne kadar mağdur ve mazlum millet varsa gelip Sakarya'ya sığındığını ifade eden Balkanlıoğlu, "Mülteciler Avrupa'ya gitmeye çalıştı, adamlar vurmayı sınırda düşündü. Yine Türk milleti onlara sahip çıktı. Bizi kim kabul ederdi, hiç kimse kabul etmezdi." dedi. Darbe girişimine karşı duran vatandaşlara seslenen Balkanlıoğlu, şunları söyledi: "Siz aslında nesillerimizin ve ülkemizin geleceğini, İslam'ın son kalesini kurtarmış oldunuz, Allah sizlerden bin kat ebediyen razı olsun. Bu alçakların hesaplayamadığı tek şey, cesaretli kefenini giyerek çıkmış, büyük bir insan ve devlet adamı olan Cumhurbaşkanımızı, Başkomutanı hesaplayamadılar, milletimizin basiretini hesaplayamadılar ama aldandılar, şimdi hak ettikleri yere gittiler."
CANINI VERMEYE HAZIR
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da darbeye karşı durma düşüncesiyle sokaklara akın eden tüm vatandaşlara şükranlarını iletti. Türk milletinin vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olduğunu vurgulayan Toçoğlu, "Siz ölümden korkusu olmayan, şehadeti şerbet misali kana kana içmekten kaçınmayan insanımızı korkutabileceğinizi mi sandınız? Din adına uydurduğunuz sapıkça hikayelerle bu milletin idaresine ipotek koyacağınızı mı sandınız? Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ya olacağız, ya öleceğiz. Biz cumhuriyetimize, demokrasimize, inancımıza ve liderimize sonuna kadar bağlıyız. Yeryüzünün tüm hainleri bilsin ki bu topraklarda yaşayan herkes için şehadet kutlu bir yoldur. Şehit ve gazilerin akıttığı kan, bu toprakların bereketidir." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından, saat 00.13'te tüm camilerde selaların okunmasıyla meydanlarda toplanan vatandaşlar, "demokrasi nöbeti" tutmaya başladı. 
17 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI