18 Ekim 2018

SAKARYA BAROSU'NDAN BIÇKIDERE EYLEMİ


Sakarya Barosu Çevre Komisyonu tarafından Akyazı Bıçkıdere’de bir eylem düzenlendi. Etkinlikte konuşan Baro Başkanı Kazan, “Çocuklar, hayvanlar, bizi affetmeyecek, Bıçkıdere’ye kıymayın” dedi

Sakarya Barosu Bıçkıdere’de orman ve su ile Geyve’deki taş ocağının tahribatına dikkat çekmek için Bıçkıdere Mesire Alanı’nda bir etkinlik düzenledi. Sakarya Barosu Çevre Komisyonu’nun düzenlediği etkinlikte Bıçkıdere’de bakır madeni sondajı, su fabrikası ve termal otelin inşaatı için ormanların katledildiği belirtilerek Geyve’de yapılması planlanan çimento fabrikasının doğaya vereceği tahribata dikkat çekildi. “Doğa gelecektir, geleceğimize sahip çıkıyoruz” mesajının verildiği eyleme, Baro Başkanı Zafer Kazan, Çevre Komisyonu Başkanı Elif Yar, Komisyon üyeleri Elif Aslı Yılmaz ve Serkan Kılıç ev sahipliği yaptı. Etkinliğe CHP Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İl Başkanı Ayça Taşkent de destek verdi.
TİYATRO VE MÜZİK
İstanbul’dan gelen sanatçılar ile birlikte tiyatro, müzik, pandomim ve yoga aktivitelerine çocukları ile birlikte katılan Bıçkıdereliler keyifli bir gün geçirdi. Eyleme destek veren müzisyenlerin “Ağaçlarımı kesme, ormanımı bozkır etme, karına kar katmak için tepemize otel dikme. Bıçkıdere bırak aksın yerinde, eskisi gibi azade, bakır dursun derinde gerekirse biz çıkartırız ilerde” sözleri ile Bıçkıdere için besteledikleri şarkıya eşlik ettiler
BİZİ AFFETMEYECEKLER
İstanbul’dan gelerek Bıçkıdere’nin, Geyve’nin sesi olan sanatçılara teşekkür eden Başkan Kazan, “Bugün çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için buradayız. Doğa hayattır. Biz bunun bilincindeyiz ve diyoruz ki her türlü menfaatin üzerinde, her türlü rantın üzerinde, çok doğal bir talep ile, yaşama talebi için buradayız. Bu sebeple diyoruz ki, "Efendiler; son pişmanlık fayda etmeyecek, gelecek kuşaklar, çocuklar, hayvanlar, bizi affetmeyecek, Bıçkıdere’ye kıymayın” dedi. Başkan Kazan, Komisyon Başkanı Elif Yar ile birlikte sanatçılara teşekkür plaketi verdi.
24 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI