18 Temmuz 2019

CEVDET METE: TEŞVİKLER REKABETİ ARTTIRIYOR


STB üyelerine yönelik düzenlenen teşvik eğitimi programında konuşan Cevdet Mete, “Bu yatırım teşvikleri ile firmaların rekabet güçlerinin artırılması yönünde katkı sağlanmaktadır” dedi.

Sakarya Ticaret Borsasında Kobilerde Hibe ve Teşvikler Bilgilendirme eğitimi düzenlendi.
Programa Muhasebeciler Odası Başkanı, STB Meslek Komitesi Başkanları, Yönetim Kurulu ve borsa üyeleri katılım sağladı. Kobilerde Hibe ve Teşvikler Bilgilendirme Eğitimi açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete üyelerden Kobilerde Hibe ve Teşvikler konusunda bilgilendirilme yapılması hususunda çok fazla geri bildirim aldıklarını söyledi. Bu eğitimi de bunun için düzenlediklerini söyledi.
KRİTİK ROL
STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete “Son yıllarda devletlerin doğrudan üretim faaliyetlerinden ziyade piyasalarda denetleyici ve düzenleyici bir rol alması ve dünya ticaretinin serbestleşmesi ile birlikte devlet teşviklerinin önemi artmış ve teşvikler devletlerin önemli müdahale araçlarından biri haline gelmiştir. Diğer kamu politikalarından farklı olarak ekonomiye doğrudan enjekte edilen teşvikler, etkilerinin kısa sürede ortaya çıkması açısından ekonomik gelişme için kritik rol oynamaktadır” dedi.
REKABET GÜCÜ
Mete, ülkemizde farklı amaçlara yönelik pek çok kurum tarafından farklı teşvik programları uygulandığını belirterek; “Bu yatırım teşvikleri ile firmaların rekabet güçlerinin artırılması yönünde katkı sağlanmaktadır. Amacımız yatırımcıları ülkemizde sağlanan teşvik ve desteklerden haberdar ederek ülkemizin yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sağlamaktır” şeklinde konuştu
BİLGİ VERDİ
Tome Bilgi Danışmanlığı Uzmanı Bahadır Başkonuş eğitimde Ekonomi Bakanlığı mevcut destekleri, İş Kur destekleri, Kosgeb Destekleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleri, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımları Destekleme Programı, desteklerin miktarı, süresi, uygun başvuru sahipleri, içerdiği konular, Sakarya İline uygun destekler hakkında bilgiler verdi. Soru cevap şeklinde tamamlanan eğitimin ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.  Erol ÖĞÜT
26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI