21 Ekim 2018

FERİZLİ'DE O FINDIKLARI BU YIL DA KÖYLÜ TOPLAYACAK


Ferizli OSB’nin genişleme alanı olarak planlanan arazileri, köylülerden satın alan bir firmaya ait fındık bahçelerindeki fındıkları kimin toplayacağı ilçe gündeminin ilk sıralardaki yerini koruyor.

Önceki gün bu konuyla ilgili eski ilçe başkanının görevlendirildiğini yazarken o ilçe başkanını kim olduğunu belirtmemiştik.
AKP eski İlçe Başkanı Cemil Sağlam aradı.
Firma sahibiyle geçtiğimiz Cuma günü söz konusu fındık bahçelerinin olduğu Değirmencik Köyü’ne giderek muhtarla görüşmüşler. Firma sahibi bu yıl da fındıkları bahçelerin eski sahipleri tarafından toplanmasını ancak gelecek yıl kendisinin toplatarak parasıyla hayır yapmak istediğini söylemiş. Bu konuda da bir yetkilendirme olmamış.
Cemil Sağlam adının ilçe kongresi öncesi bu tip tartışmalı konulara özellikle çekildiğini belirtirken “ Ben bu firmanın sahibiyle yurt dışına gitmiştim. Bize Ferizli’de kurmak istediği kiremit fabrikasının benzerini göstermişti. O yüzden kendisini tanırım. Fındık bahçesiyle ilgili aldığı kararı köylüye duyurmak için benden yardım istedi. Ben de köye götürüp, muhtarla görüştürdüm. Konuyla benim ilgim bu kadar. Hiçbir fındık bahçesine de gitmedim” dedi.
Bilginize sunulur.
9 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 10 Ağustos 2017 , Perşembe

KİLSAN

bu yıldamı köylü toplayacak... mış. mış. arsa paralarını ertan ak toplasın.fındıkları hasan çakır. desteklemede belli kimin yediği...kilsanın buna ihtiyacı yoktur eminim köylüyü kandıran siyasiler yatacak yeriniz yok. sizi koruyan vekillerde aynı sizin gibi para ya tapan insanlar. cemil sağlam namusludur.....

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI