18 Ekim 2018

ORMAN BÖLGEDEN BAL ORMANI PROJESİ


Orman Bölge Müdürlüğü ‘Melen Bal Suyu Projesi’ çalışmalarına son halini vermek üzere ilgili birimlerle değerlendirme toplantısı yapıldı.

Biyolojik çeşitliliğin korunması, ülke ekonomisinin geliştirilmesi, gıda güvenliğinin sağlanması ve tozlaşmayı artırarak toprağı koruyan otsu ve odunsu bitkilerin yayılmasını sağlaması ile erozyonun önlenmesi bakımından önemli olan Arıcılık sektörü için orman Bölge Müdürlüğü çalışmaları devam ediyor.
İKİ İLİ KAPSAYAN
Bu kapsamda Bölge Müdürlüğü görev alanında kalan ve Sakarya ile Kocaeli ili sınırları içerisinden geçen Melen Suyu İsale Hattı Güzergahında; "Melen Bal Suyu Projesi" kapsamında bal ormanı kurulması, sahanın kullanımı ve işletiminin planlanması amacıyla Bölge Müdürlüğünde e bir toplantı düzenlendi.
İDARİ PERSONEL
Bölge Müdürü Okan Kurşun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bölge Müdür Yardımcıları Halil Karademir, Adil Şencan, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, ODÜH Şube Müdürü İhsan Köse ve Fidanlık Müdürü Hacer Dilaver katıldı.
BİLGİ VERDİ
Bölge Müdürü Okan Kurşun,; “Melen Bal Suyu Projesi ile, servis yolu dışında kalan her iki sınır güzergâhındaki şevlerde Akasya ve Defne, kalan güzergâh boyunca ise su isale hattına zarar vermeyecek nitelikte ve yayvan kök yapan, polen ve nektar açısından zengin ağaç, ağaçcık, çalımsı ve bitkiler dikilmesi suretiyle yapılacak. Projenin tesisi amacıyla yapılacak arazi hazırlığı sonucunda güzergâh boyunca organik bal üretimine katkı sağlayacak olan yaklaşık 10-12 milyon fidan dikilecektir ” dedi. Gökhan Koşunda
26 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI