22 Nisan 2019

'TOKİ bizi kandırdı'


'TOKİ bizi kandırdı'

Ayçiçeği Vadisi'nden konut alan vatandaşlar dün bir kez daha bir araya gelerek TOKİ'ye tepkilerini dile getirdiler. Vatandaşlar TOKİ yönetiminin kendilerini kandırdığını öne sürdü.

LÜKS KONUT DEDİLER
Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliği ile yaptırılan Ayçiçeği Vadisi'nden konut alan vatandaşlar dün bir kez daha toplanarak sorunlarını tartıştılar. Konut sahipleri TOKİ'nin lüks konut diyerek sattığı konutlarda bir çok sorun bulunduğunu, bu konutların lüks olarak nitelendirilmesinin mümkün olmadığını öne sürdüler.

MATBU DİLEKÇELERLE
Konut sahipleri hazırlanan matbu dilekçeleri imzalayarak TOKİ yönetiminden, yapım hatalarının acilen giderilmesini veya hatalı imalattan kaynaklanan onarım maliyetlerinin hesaplanarak geri ödenmesini, görevlendirilen yönetimin yetkilerinin geri alınmasını istediler. Konut sahiplerine bilgi veren Avukat Selçuk Gedikli izlenen hukuk mücadelesini anlattı.

HAKLAR ARANACAK
Toplu Konut İdaresi'ne ve TOKİ tarafından oluşturulan site yönetimine öfkenin dile getirildiği toplantıda 23 Kasım'da bir kez daha toplanılması kararı alınırken, toplanan dilekçelerin en kısa zamanda TOKİ Başkanlığı'na iletileceği bildirildi. Bu arada Ayçiçeği sakinlerinin haklarını korumak adına bir dernek kurmaları da karara bağlandı.
3 Kasım 2008 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI