25 Eylül 2018

SERVİSÇİLER 08.00’E KARŞI: 22 BİN ÖĞRENCİ MAĞDUR OLUR


Valilik ikili eğitim yapan okulların ders başlangıç saatini 08.00 olarak belirledi. Bu durum servisçilerin tepkisine neden oldu Servisçiler şu açıklamayı yaptı:

Sakarya servisçileri olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün almış olduğu karar neticesinde ikili eğitim gören(sabahçı-öğlenci) okullarının ilk öğretim ve orta okullarda ki geçen seneki sabahçıların ders giriş saatleri 07:00 ile :07:30 iken,

Bu yıl alınan karar neticesinde sabahçı öğrencilerin 08:00’de ilk derse başlama kararı alınması neticesinde Sakarya’da ortalama 1.100 servis aracı ortalama 20 öğrenci taşımaktadır, ortalama 22.000 (yirmi iki bin) öğrenci mağduriyeti söz konusu olacağını düşünmekteyiz.

Biz servisçiler Eğitimin bir parçası olduğumuzu, kamuya önemli bir hizmet yaptığımızı düşünmekteyiz.

Sakarya’da geçen yıl uygulamaya giren servis araçları için S plakası uygulanması zorunluluğu nedeni  ile yeni araç tahsisi yapılamadığından ötürü sorunu başka çözüm bulamamaktayız.

Ayrıca öğrenci okulların akşam çıkış saatlerinin de kış günlerinin kısalmasından dolayı karanlıkta geç saatte çıkacak olmalarını da göz önünde bulundurmanızı ve sorunun bir an evvel makul bir çözüm kavuşturulmasını temenni ederiz.
14 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI