21 Eylül 2018

TEPKİLER İŞE YARAMADI


Hendek’te 2002 yılında yapımına başlanan ve 10 yıldan fazla bir süre yurt olarak kullanılan binalar deprem riski var denilerek boşaltıldı. Hendekliler’in büyük tepkisine rağmen eski yurt binaları cezaevi olacak

OTEL BİNASI YURT OLDU
Hendek’te 2002 yılında ihale edilen ve 3 blok halinde inşa edilen ve 10 yıldan fazla bir süre yurt olarak kullanıldıktan sonra deprem riski olduğu gerekçesiyle boşaltılan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurt binalarının cezaevi olması kesinleşti. Bu binalar da deprem riski olduğunu belirten bir raporun hazırlanmasının ardından otel olarak inşa edilen bir bina yurda dönüştürülerek 15 yıllığına Kredi ve Yurtlar Kurumu’na kiralanmıştı.
15 YILLIK SÖZLEŞMELER
Öğrencilerin 670 kişi kapasiteli bu binaya taşınmasının ardından bir başka işadamı ön anlaşmalı olarak Kredi Yurtlar Kurumu’na yine 15 yıllığına kiralamak üzere 1350 öğrenci kapasiteli bir yurt binası inşa etti. İnşaatın tamamlanmasının ardından 670 kişilik bina erkek yurdu, 1350kişilik yurt ise kız yurdu olarak kullanılmaya başlandı. Boş kalan eski yurt binalarının cezaevine dönüştürüleceği bilgisi ilçede büyük infial yarattı.
HENDEKLİ İSTEMİYOR
İlçede tüm siyasi parti ve STK temsilcileri bir araya gelerek cezaevi istemediklerini deklare ettiler. Oluşturulan heyet Vali İrfan Balkanlıoğlu’na giderek Hendek’e cezaevi istemediklerini bildirdiler. Eski Milletvekili Ali İnci ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün bulunduğu heyetin girişimleri sonuçsuz kaldı ve Hendek’te bir cezaevi açılması kesinleşti. Yetkililerin aldığı bu karara Hendek halkının tepkisi devam ediyor.
16 Eylül 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI