19 Eylül 2018

ŞEHRE ÇÖKEN SİS VE DUMANDAN NEFES ALAMADIK: ANIZ KABUSU!


Havanın sıcak olduğu Cumartesi akşamı Adapazarı adeta anız kâbusu yaşadı. Evlere kül yağdı, havayı sis ve duman kapladı. Adapazarı, ancak gece saatlerinde yağan yağmurla nefes alabildi

ŞEHİRDE DUMAN VE SİS
Sakarya’nın verimli toprakları bir yandan imar ve sanayileşme ile yok olurken bir yandan da bilinçsiz çiftçilerin yaktığı anızlar nedeniyle tehdit altında. Havanın mevsim normallerinin üstünde olduğu Cumartesi günü neredeyse tüm Adapazarı ovası anız yangınlarıyla karşı karşıya kaldı. Toprak verimini azaltan ve ekolojik dengeyi bozan anız yangınları nedeniyle, Cumartesi akşamı şehir merkezinde de evlerin üzerine kül yağdı, havası sis ve duman kapladı. Adapazarı ancak geç saatlerde başlayan yağmurla nefes alabildi.
YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET
Mazot desteği azaldığı için tasarruf yapmak isteyen köylüler,  anız yakarak tarlalarını temizlerken toprağın verimini düşürüyor. Anız yangınlarıyla topraktaki organizmaların ölmesiyle verim kaybı giderilmeyecek boyutlara ulaşmasına rağmen bilinçsiz çiftçiler inatla anız yakmaya devam ediyor.  Anız yangınlarının önlenmesi milli servetin korunması için büyük önem taşırken çiftçileri,  anız yakmamaları için uyarıyor, yetkilileri ise giderek bir çevre felaketine dönen anız yangınları için  önlem almaya davet ediyoruz.
9 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI