21 Eylül 2018

PATRON KİM OLACAK?


Sağlıkta yapılan yeni düzenlemenin ardından gözler İl Sağlık Müdürü’nün kim olacağına çevrildi. Kulislerde 4 adayın ismi geçiyor. Bakanla görüşen vekiller dışardan bir ismin atanmasına karşı çıktı

YENİ DÜZENLEME
OHAL kapsamında çıkartılan 694 sayılı KHK ile Halk Sağlığı ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıkları yürürlükten kaldırılarak, genel müdürlük şeklinde düzenlendi. Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı kapatılarak yetkiler, İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplandı. Sakarya’nın nüfusuna bağlı olarak İl Sağlık Müdürü’nün altında 4 daire başkanı ve 8 başkan yardımcısı yer alacak.
4 FARKLI İSİM
Sağlıkta şimdi gözler başhekimleri ve daire başkanlıklarını da atayacak yeni patronun kim olacağına çevrildi. İl Sağlık Müdürlüğü için kulislerde farklı isimler konuşulmaya devam ediyor. Mevcut İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün yanı sıra KHB eski Genel Sekreterleri Hasan Sağlam ve Ünal Küçükyılmaz ile Halk Sağlığı Müdür vekili Mümtaz Seyda’nın da isimleri müdürlük için geçiyor.
DIŞARDAN BİR İSİM
Bu arada milletvekillerinin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüşen milletvekillerinin dışardan bir ismin Sağlık Müdürü olarak atanmasına karşı olduklarını söyledikleri öğrenildi. Vekillerin, “Dışarıdan gelen bir ismin Sakarya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunları öğrenene kadar kaybedecek vakti yok. Hastanede başhekim yok. Sorunların bir an önce ele alınması gerekiyor” şeklinde görüş bildirdiği de öğrenildi.
11 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 11 Ekim 2017 , Çarşamba

SAĞLIKÇI

AZİZ BEY SAKARYANI HALİNDEN AHVALİNDEN ANLAR DİĞERLERİ GİTSİN KENDİ MEMLEKETLERİN DE OLSUNLAR NE OLACAKSA YERLİ VE HAS SAKARYALI AZİZ BEY LAYIKI İLE SAĞLIK MÜDRÜLÜĞÜNE YAKIŞACAKTIR. YETER ARTIK BU KURUMUN BAŞINDA BARİ SAKARYALI OLSUN SAKARYAYI BASAMAK OLARAK KULLANDIRMAYIN SİYASİLER AZİZ BEY EN HAYIRLI SEÇİM OLACAK. HER KES YERİNE VE İŞİNE BAKSIN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI