20 Eylül 2018

ZAFER KAZAN: SİZİ ZOR BİR GÖREV BEKLİYOR


Sakarya barosunda stajyer avukatlık yapan genç avukatlar için ruhsat töreni düzenlendi. Yeni avukatlara seslenen Baro Başkanı Zafer Kazan, “Sizleri zor bir görev bekliyor” dedi.

Staj dönemini başarı ile tamamlayan Betül Bedir Mutlu, Fetanet Darıoğlu, Berat Sert, Esra Dorak, Büşra Ayşin Pir, Feyza Cennet Mutlu, Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen tören ile yemin ederek avukatlık mesleğine başladılar. Düzenlenen ruhsat töreninde genç meslektaşları, avukatlar ve aileleri ile bir araya gelen Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan ve Yönetim Kurulu üyeleri mesleğe yeni adım atan genç avukatları tebrik ederek başarılar diledi. Törende genç meslektaşlarına seslenen Başkan Kazan adaletin, hukukun tesis edilebilmesi için Avukatların ne kadar önemli ve onurlu bir sorumluluk üstlendiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti;
EN BÜYÜK ROL
“Adalet mülkün temeli diyoruz her defasında. Bu da gösteriyor ki biz hukukçuların sorumluluğu diğer meslek gruplarına göre çok daha fazla. Hukuk olmadan ne güven, ne adalet, ne huzur olur. Hukuk yoksa avukat da yoktur. Hukukun işlerlik kazanması, adaletin tecelli etmesindeki en büyük rol de yine biz avukatlara aittir.  Bizler savunma hakkını savunduğumuz sürece bu ülkede adalet inşa edilecektir. Vazifemiz, sorumluluğumuz çok büyük” şeklinde konuştu.
ZOR BİR GÖREV
Türkiye’de hukuk sistemi ile ilgili çok büyük sıkıntılar yaşandığına da dikkat çeken Başkan Kazan;  “Sayımız giderek artıyor ihtiyacın çok üzerinde açılan hukuk fakülteleri ile birlikte problemlerimiz artıyor. Bugün itibariyle 120’yi aşkın stajyer avukatımız var. Çok ağır bir yük altındayız çünkü her bir stajyer avukatımızın yetiştirilmesi, eğitimi hepimizin geleceğini yakından ilgilendiriyor. Bu kadar zor şartlar içinde aramıza katılacak genç meslektaşlarımın bu bilinç ile mesleğe başlayacakları şu günden itibaren kendilerini çok zor bir görevin beklediğini bilmeliler” derken, yeni avukatlardan çok şeyler beklediklerini ifade etti. Elif Tahtakale
12 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI