20 Eylül 2018

MATEMATİKTE SAKARYA'NIN SESİ OLDU


Matematik Profesörü Murat Tosun, Türk Dünyası Matematikçiler Birliği’nin yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

Türk Dünyası Matematikçiler Birliği tarafından 6’ncısı Kazakistan’da  gerçekleştirilen kongre tamamlandı. Macaristan ın başkenti Budapeşte de gerçekleştirdiği başarılı konferansın ardından Matematik Profesörü Murat Tosunun katıldığı kongrede; Matematik alanında yeni teorilerin tartışıldığı ve Türk Dünyasındaki ülkeler arasında bilimsel köprülerin daha da sağlamlaştırılması kararı alındı. 18 yıldan beri her üç yılda bir düzenlenen Türk Dünyası Matematik Kongresinin 2.si  Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Matematik Bölümü öğretim üyesi  Prof. Dr. Murat Tosun’un başkanlığında 2007 yılında Sakarya’da düzenlenmişti.
TEKRAR SEÇİLDİ
Sakarya Üniversitesinden Prof. Dr. Murat Tosun, Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Doç. Dr. Soley Ersoy ve Yrd. Doç. Dr. Ayşe Zeynep Azak’ın katıldığı kongrede Prof. Dr. Murat Tosun, Türk Dünyası Matematikçiler Birliği’nin yönetim kurulu üyeliğine oy birliği ile tekrar seçildi.  6.sı tamamlanan kongrenin başkanlığına Kazakistan’dan Prof Dr. Bakytzhan Zhumaguluv’un seçildiği kongrenin bir sonrakinin Özbekistan’dan katılan matematikçilerin talebi üzerine Taşkent’te düzenlenmesi kararı alındı. Gökhan Koşunda
12 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI