23 Ekim 2018

CHP'DEN ALTERNATİF 29 EKİM KUTLAMASI


CHP İl Örgütü ve partililer, dün alternatif bir kutlama programı düzenledi. Düzenlenen kutlama töreninde partililer Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 94’ncü yıl dönümü nedeniyle CHP İl Örgütü, ilçe yönetimleri  Demokrasi Meydanında bir araya geldi. Saygı Duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan alternaif kutlamaya CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’da katıldı.  Kutla programında konuşma yapan CHP İl Başkanı Ayça Taşkent,  “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün , “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir”  dediğini vurguladı.
KRİTİK SÜREÇ
Taşkent şöyle devam etti, “Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurularak, Türkiye’de aydınlanmanın yolunu açan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olarak, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimize yönelik tehditler karşısında çelikten bir kale oluşturan CHP’ye, demokrasinin, rejimin ve ülke topraklarının ciddi tehlike içinde bulunduğu günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bugün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir.”
HUZUR-ADALET
“Tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için toplumun bütün kesimlerine, sen - ben kavgasını bir yana bırakarak, birlik, beraberlik içinde duyarlı olma çağrısında bulunuyoruz” diyen Taşkent, “İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bugün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemiz halkımızla birlikte, sürecektir. Ülkemizde barış, huzur, adalet, kardeşlik ve refah yeniden hakim kılınacaktır. Varlığımızı yok etmeye yönelik, içerden ve dışarıdan yapılan bütün saldırıları, birlikte hareket ederek, bertaraf edeceğiz” sözleriyle açıklamasını tamamladı. Onur ÖZEN
30 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI