19 Ağustos 2018

VEYSİ KÜÇÜK: SIFIR İŞ KAZASI HEDEF OLMALI


Gizem Frit Genel Müdürü Veysi Küçük, iş kazalarına dikkat çekti. Küçük “Sıfır iş kazası her işletmenin hedefi olmalıdır’’ dedi

Ülkemizde iş yerlerinde  oldukça yüksek oranda gerçekleşen iş kazaları, son günlerin en önemli konuları içindedir. Türkiye’de her gün ortalama 172 iş kazası meydana gelmektedir. Bu kazalardan 3’ü ölümle sonuçlanırken 6 kaza da iş görmezliğine yol açmaktadır. Yıllık zararın7 milyar olduğu bu kazaların %98’i de önlenebilir kazalardan oluşmaktadır. Bu zararın önlenmesi açısından ‘İş sağlığı ve Güvenliği Yasası yürürlüğe girerken Gizem Frit Genel Müdürü Veysi Küçük bu konuda açıklamalarda bulundu.
GÜÇLÜ ALT YAPI
Ülkemizdeki işletmelerde yüksek oranda oluşan iş kazalarına dikkat çeken Gizem Frit Genel Müdürü Veysi Küçük, “Sıfır iş kazası her işletmenin hedefi olmalıdır,” dedi. İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarının işletmelerinde tam olarak uygulanmasını titizlikle takip ettiklerini söyleyen Küçük’ün konuyla ilgili görüşleri şöyle:“ İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları, iş yükü değil, aksine işi kolaylaştırıcı unsurlardır. Gizem Frit,  Akkök Holding bünyesine katıldıktan sonra SEÇ Ekibi oluşturarak İSG konusunda çalışan ekibi güçlendirdik” dedi.
ÇOK YÖNLÜ
İş sağlığı ve güvenliğinin çok yönlü bir çalışmayı gerektirdiğini ifade eden Küçük, “ Çalışmalar sırasında da tıp, fizik, kimya, matematik, istatistik, iktisat, sosyoloji, psikoloji ve ergonomi gibi bilimlerden yararlanılır. İş sağlığı ve iş güvenliğini tek cümleyle özetleyecek olursak; ‘insan merkezli yaklaşımın adıdır’ demek uygun olacaktır.
1 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI