15 Ağustos 2018

BAŞKAN DİŞLİ, İLİMİZDE DÖNÜŞÜMÜN ZORLUĞUNDAN BAHSETTİ: DOKUNUNCA KIYAMET KOPUYOR


Belediyenin yanındaki binanın yıkımı için 3.5 yıldan beri uğraştıklarını belirten Başkan Dişli, “Bu şehirde dönüşüm yaparken illa birilerinin bamteline dokunuyorsunuz. Dokunduğunuz zaman da kıyamet kopuyor” dedi

10 GÜNDEM MADDESİ
Adapazarı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlık ettiği oturumda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. MHP Grup Sözcüsü Erkal Etçioğlu gündem dışı yaptığı konuşmada belediyenin yanında bulunan Halkbank’ın da bulunduğu binayla ilgili görüşlerini dile getirerek, esnafın iddialarını gündeme taşıdı.
BİZİ ŞİKAYET EDİYORLAR
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise Halkbank’ın da bulunduğu binanın yıkımının bir Kentsel Dönüşüm çalışması olduğunu belirterek, “Bu şehirde dönüşüm yaparken illa birilerinin bamteline dokunuyorsunuz. Dokunduğunuz zaman da kıyamet kopuyor. Halkbank binası ile ilgili verdiğimiz mücadele tam 3.5 yıl oldu ama hala bizi şikayet ediyorlar. Binayla ilgili tüm işler hukuka uygun olarak gerçekleşti” dedi.
TEBLİGATLARI YAPIYORUZ
Başkan Dişli, “Gelinen noktada vatandaş bazı şeylerin atlandığını iddia ediyor. Problem yok, mahkeme yolları açık. Bununla ilgili neticeleri bekliyoruz. Bir taraftan da tebligatları yapıyoruz. Derdimiz birilerini mağdur etmek değil. Binaların yıkılması lazımken dokunamazsanız bu şehirde dönüşüm yapmak mümkün olmaz” dedi. Dişli ayrıca Evrenköy’deki dönüşümle ilgili gelinen noktayı da açıkladı.

Adapazarı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlık ettiği oturumda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis oturumunda söz alan MHP’li Erhan Acar, Çark Caddesi ile ilgili yol ve elektrikle ilgili şikayetlerini dile getirdi. MHP’li Selim Özen ise konuşmasında çekici hizmetlerinin denetlenmesini istedi. Özen ayrıca Camili’ye yapılan MYO’da 7 bin öğrencinin yaşadığını belirterek, eksiklerinin giderilmesini talep etti.
ESNAFIN İDDİALARI
MHP Grup Sözcüsü Erkal Etçioğlu yaptığı konuşmada belediyenin yanında bulunan Halkbank’ın da bulunduğu binayla ilgili görüşlerini dile getirdi. Etçioğlu, “25 civarındaki esnafla ilgili daha önce de konuşmuştuk. Onlar, Sakarya Üniversitesi’nin yaptığı tespit çalışmasının eksik ve kusurlu olduğunu iddia ediyorlar. Bu konuda yetkili olan mahkemelerdir. Oradaki esnaf binasının projesinin olup olmadığının yetkili kurumlara sorulmadığını da iddia ediyor. Esnafın iddiaları arasında zeminde sıvılaşma olduğu belirtilen zemin etüdünün farklı adadan alındığı da var” dedi.
BİZİ ŞİKAYET EDİYORLAR
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise Halkbank’ın da bulunduğu binanın yıkımının bir Kentsel Dönüşüm çalışması olduğunu belirterek, “Bu şehirde dönüşüm yaparken illa birilerinin bamteline dokunuyorsunuz. Dokunduğunuz zaman da kıyamet kopuyor. Şehirde başka alanlar üzerinde de çalışma yaptık fakat alan genişledikçe işin riski artıyor. Halkbank binası ile ilgili verdiğimiz mücadele tam 3.5 yıl oldu ama hala bizi şikayet ediyorlar” dedi.
İŞLERİMİZ HUKUKA UYGUN
Binayla ilgili tüm işlerin hukuka uygun olarak yapıldığını vurgulayan Başkan Dişli, “Ondan dolayı da 3.5 sene sürdü. Gelinen noktada vatandaş bazı şeylerin atlandığını iddia ediyor. Problem yok, mahkeme yolları açık. Bununla ilgili neticeleri bekliyoruz. Bir taraftan da tebligatları yapıyoruz. Derdimiz birilerini mağdur etmek değil. Eğer hakikatten sağlam olan binalara yıkılma talimatı verildiyse tamam hata yapılmıştır. Problem yok geri dönülür. Ama binaların yıkılması lazımken dokunamazsanız bu şehirde dönüşüm yapmak mümkün olmaz” dedi.
DEPREM BÜYÜK TEHLİKE
Depremin her zaman büyük bir tehlike olduğunu ifade eden Başkan Dişli, “Dünyanın çeşitli yerlerinde sarsıntılar oluyor. Burada da olabileceğini bütün bilim adamları söylüyor. Yıkılması lazım diye rapor verilen binalarda biz göz göre ayak sürüyemeyiz. Allah muhafaza burada bir, iki insan ölürse bunun ıstırabı hepimizi mahveder. Bizim derdimiz insanlar zarar görsün, mülkiyetle oynayalım değil. Buralar da tehlikeli olan şeyler varsa ilk başta kendi etrafımızdan başlamak dönüşümü etrafa doğru yayarak devam ettirmek istiyoruz” dedi.
ADIM ATMAMIZ GEREKİYOR
Evrenköy’de yapılan dönüşümle ilgili görüşlerini de açıklayan Dişli, “Evrenköy’de yüksek katlı binalar yok ama başka riskler var. Başa gelmeden önce bunların tedbirini alalım diye mücadele ediyoruz. Bazıları orada propaganda yapıyorlar. Açık ve net olmasına rağmen kafa karıştıran adamlar var. Üç beş insanın sesi daha fazla çıkıyor ne hikmetse. Eğer milletin menfaatine, şehrin menfaatine ve insanların geleceğine bir iş yapıyorsak destekleyelim ve oy verin. Ama baktınız ki biz millete kötülük yapacağız o zaman destek vermeyin, biz de yapmayalım. Bizim derdimiz insanların geleceği ile ilgili işler güvenli olsun ve şehir güvenli olsun. Biz insanları çok fazla kırıp, dökmekte istemiyoruz. Ama doğrularla birlikte mutlaka adım atmamız lazım” dedi.
7 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI