19 Ekim 2018

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN İLİMİZE 93 YENİ DOKTOR ATANDI
: ACİLLERE TAKVİYE


Sağlık Bakanlığı ilimize 86 pratisyen ve 7 uzman hekim atandı. Yeni atamalarla ilimizdeki Endokrin Uzmanı sayısı ikiye çıktı. Pratisyen hekimler acildeki yığılmaları önleyecek

ENDOKRİN UZMANI
77. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile Sakarya’ya 86 pratisyen 7 uzman hekim atandı.  Kurayla ilimize atanan hekimler göreve başlamak için gün sayarken, atamalarla birlikte Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadrosuna yoğun bakım ve acil tıp alanında iki uzman hekim daha katıldı. Yapılan atamalarla SEAH Korucuk Kampüsü’nde hizmet veren Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları dalında uzman sayısı ikiye çıktı.
İLÇELERE ATAMA
Hendek Devlet Hastanesi’ne iki iç hastalıkları uzmanı ile bir çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı atanırken, Kaynarca Devlet Hastanesi’ne de bir iç hastalıkları uzmanı atandı. Göreve yeni başlayan ve çeşitli nedenlerle görevden ayrılarak geri dönen pratisyen hekimlerden ilimize atanan 86 hekimde SEAH, Yenikent ve Toyota hastaneleri ile ilçe hastanelerinde görevlendirildi. Yeni doktorlar acil servislerindeki yığılmaları da önlemiş olacak.
10 Kasım 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI