15 Ağustos 2018

CHP İL GENÇLİK KOLLARI: ALTI OK BUGÜN REHBERİMİZ


CHP İl Gençlik Örgütü, Atatürk’ü andı. Gençler Atatürk’ün Altı Ok öğretisinin bu gün rehber olduğunu vurguladı.

İKİ BÜYÜK ESER
CHP İl Gençlik Örgütü,  Atatürk’ü andı. Anma törenin ardından yapılan değerlendirmede, CHP Gençliği olarak her zaman Atatürk’ün ilkelerine bağlı kalınacağı vurgulandı.  Ziyaret sonrası yapılan açıklamada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk özgürlüğü ve bağımsızlığı sadece kendisinin değil Türk milletinin de karakteri olarak görmüş ve demokratik , laik ve sosyal hukuk devleti olarak iki büyük eserinden biri olarak tanımladığı Türkiye Cumhuriyetinin mimarı olmuştur. Türk milletinin karakteri olan Cumhuriyetin ve İstiklalin bekçisi olarak Türk Gençliğini görmüş ve Ey Türk Gençliği diyerek sorumluluklarımızı alelen belirtmiştir” denildi.
ÖLÜMSÜZ YAPAN
79 yıl önce Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk sonsuzluğa uğurlanmasının ardından onun Altı Ok öğretisinin bugün rehber olduğu ifade edilen değerlendirmede, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümsüz yapan budur. Bu kurtarıcı öğretiden gençliği mahrum bırakmak hiçbir vatanseverin kabul edebileceği bir şey değildir. Muhtaç olduğumuz kudretin bilincinde atamıza yüce bir bağlılık ile 10 Kasımların hüzünden çok Başkomutanımızın yüz yıl önce Anadolu’da yakılan çoban ateşlerince mücadelemizi alevlendirdiğini Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak ortaya koyuyor vazifemize vakıf olduğumuzu belirtiyoruz” denildi. Serkan ÖZAY

 
10 Kasım 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI