19 Haziran 2019

Termik polemik büyüyor


Termik polemik büyüyor

Karasu'da termik santral kurmak için 2 firmanın başvuruda bulunduğunu açıklayan Karasu Sivil İnisiyatif Kurulu'nu eleştiren İl Genel Meclisi üyeleri İlyas Balcı ve Nuri Haşmenoğlu'na tepki geldi.

Meclis üyeleri şaşırttı
Karasu'da yapılaması planlanan kömüre dayalı termik santral çalışmalarını duyan sivil toplum kuruluşları çevreye son derece zararlı olan santralin ilçelerinde kurulmaması için tepkilerini ortaya koymaya devam ediyor. Karasu'da 24 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Sivil İnisiyatif Kurulu termik santral kurmak için girişimlerde bulunulduğuna dikkat çekmelerine rağmen İl Genel Meclisi üyeleri İlyas Balcı ve Nuri Haşmenoğlu'nun sözleriyle adeta şaşkına döndüler.

'Takip etmiyorlar'
Balcı ve Haşmenoğlu'nun, Sivil İnisiyatif Kurulunu hedef alarak 'Karasu'da termik santral kurulmasına ilişkin bir girişim yok. Bunlar olmayan bir durumla gündemde kalmaya çalışıyorlar' sözleri üzerine İnisiyatif Kurulu Başkanı Enver Albayrak, açıklamalarda bulundu. Albayrak, gündem oluşturmak gibi bir niyetlerinin olmadığını belirterek, 'Biz bu konuyu takip ediyoruz ancak sayın İl Genel Meclisi üyelerimiz sanırım bu konuyu takip etmiyor.' dedi.

2 firma başvurdu
Devletin resmi kurumu olan Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun (EPDK) internet sitesinde iki firmanın Karasu'da termik santral kurmak için girişimde bulunduğunun açık bir şekilde görüle bileceğini söyleyen Albayrak, 'Durum ortadadır Karasu ve çevresi termik santral kurulursa çevre kirliliği ve ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalacaktır. 2 firmanın başvurusu var. EPDK'ya mı güveneceğiz yoksa İl Genel Meclisi üyelerimize mi?' ifadesini kullandı.
9 Kasım 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI