22 Şubat 2019

'TÜM ŞEHİRLER 2023'E İÇİN HAZIRLANMALI'


AKP Çevre Şehir ve Kültür Birimi Başkanı Enver Tok; Dünya Şehircilik Günü nedeniyle Beştepe’de ki"Genel Kurula” katıldı Tok, genel kurul sonrası Tüm şehirlerimizin 2023 Türkiye hedeflerine uygun bir şekilde hazırlanması yönünde ortak karar alındığını ifad

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde 27 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen Şehircilik Genel Kurulu’nun ilk toplantısının ardından; Genel Kurul’un ikinci toplantısı ise 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü nedeniyle Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Sakarya’dan toplantıya katılan AKP Çevre Şehir ve Kültür Birimi Başkanı Enver Tok; konuyla ilgili Sakarya Medyası ve Kamuoyuna detaylı bilgiler verdi.
DÖRT AYRI KOMİSYON
80 farklı kurumda 157 kişi, 44 farklı Üniversiteden 92 kişi, 50 farklı sivil toplum kuruluşundan 75 kişi olmak üzere toplamda 342 kişi ile genel kurullarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Enver Tok;  açıklamasına şöyle devam etti: “İlk toplantı sonunda 133 kişiden oluşan 4 Komisyon kurulmuştur. Birinci komisyon; “Şehrimizde kimlik, planlama ve tasarım”, ikinci komisyon; “Kentsel dönüşüm”, üçüncü komisyon; “Şehirleşme, göç ve uyum”, dördüncü komisyon ise; “Şehirleşmede yerel yönetimlerin rolü.” Bu dört komisyon 6 kez toplanarak çalışmalarını bir rapor haline getirmiştir. Bu rapor 8-9 Kasım tarihindeki genel kurulda görüşülmüş ve bildirge olarak yayınlanmıştır” dedi.
SONUÇ BİLDİRGESİ
Sonuç bildirgesini de açıklayan AKP Çevre Şehir ve Kültür Birimi Başkanı Enver Tok; “Yeni bir şehircilik çerçeve kanunu hazırlanması, Gayrimenkul yatırım ortaklığı kurulması ve Göç ve uyum birimleri kurulması için gerekli adımlar atılması. Bu bildirge kapmasında kentsel dönüşüm projelerinde ön finansmanı sağlamak amacıyla kamu kaynaklı faizsiz kredi imkânı sağlanacaktır” dedi.
2023 HEDEFLERİ
Konuşmasının sonunda tüm bu çalışmaların aslında “Benim şehrim 2023” projesine yönelik olduğunu söyleyen Tok; “Tüm şehirlerimizin 2023 Türkiye hedeflerine uygun bir şekilde hazırlanması için bu çalışmaların mutlaka hayata geçirilmesi gerekmektedir” diyerek vurgu yaptı.
19 Kasım 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI