20 Eylül 2018

VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU LİMAN TOPLANTISINDA KONUŞTU: EN BÜYÜK KOZUMUZ
 KARASU LİMANI


Vali İrfan Balkanlıoğlu, yerli otoda ulaşım alternatiflerimizle ön plana çıkacağımızı belirterek, “Bizim en büyük kozlarımızdan birisi de, Karasu Limanı olacak. Deniz, kara ve demiryolumuz var” dedi

VALİLİKTE YAPILDI
Vali İrfan Balkanlıoğlu, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Karasu Limanı Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, OSB ve Liman yöneticileri, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları ve daire müdürleri katıldı.
MEDAR-İFTİHARIMIZ
Karasu Limanı’nın ilimizin medar-ı iftiharı olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Liman artık çalışabilir. Orası hem deniz gümrük kapısı olacak, hem de ithalat ve ihracat anlamında önemli bir fonksiyonu ifa edecek. Son günlerde yerli otomobilin nerede üretileceğine dair haberler gündemde duruyor. Bizim en büyük kozlarımızdan birisi de, bu özellikli limanımız olacak. Yani her türlü ulaşımımız, deniz, kara ve demiryolumuz var” dedi.
KARŞILIĞINI ALALIM
Limana yapılan yatırımın karşılığının alınma vaktinin geldiğine dikkat çeken Balkanlıoğlu, “Kuzey Marmara Otoyolu ile demiryolu projeleri ve bağlantı noktaları tamamlandığında liman ülkemizin deniz yoluyla dünyaya açılan yeni penceresi olacak. Bu toplantı gelişmelerin değerlendirilmesi için çok önemli” dedi. Toplantıda Karasu Limanı Yatırım yetkilisi de limandaki gemi sayısı ve yük potansiyeli hakkında bilgiler verdi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Karasu Limanı Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti. Yapımı tamamlanarak hizmete giren ve Batı Karadeniz'in en büyük limanlarından biri olan Karasu Limanındaki son gelişmeler ve bundan sonra yapılacak olan çalışmaların değerlendirildiği toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcıları Erdoğan Ülker ve Mehmet Fatih Çiçekli, İl Jandarma Komutanı J. Albay  Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, OSB ve Liman yöneticileri ile ilgili daire müdürleri katıldı.
GÜZEL BİR LİMAN
Karasu’ya medar-ı iftiharımız olacak güzel bir liman yapıldığını belirten Balkanlıoğlu, limanın bölgemizin ekonomisine, ticaretine özellikle sanayisine çok önemli olan katkılar sağlayacağını belirtti. Vali Balkanlıoğlu, "Sakarya’mızı güçlendirmek adına yapılmış bu güzel proje, çalışır duruma gelmiş ve artık işletilecek vaziyette bulunuyor. Gümrük Müdürlüğümüz de gümrük iş ve işlemlerini, limanın durumuna, dokusuna, yapısına uygun hale getirmek için çalışmalar yürütüyor. Orası hem deniz gümrük kapısı olacak, hem de ithalat-ihracat anlamında önemli bir fonksiyonu ifa edecek. İşte son günlerde yerli otomobilin nerede üretileceğine dair haberler gündemde duruyor. Bizim en büyük kozlarımızdan birisi de, bu özellikli limanımız olacak. Yani her türlü ulaşımımız, deniz, kara ve demiryolumuz var. Buranın da artık fonksiyon kazanması, çalışması ve yapılan onca masrafın karşılığının alınması icap ediyor” dedi.
GEMİ YATIRIMLARI
Toplantıda Karasu Limanı Yatırım ve İşletme AŞ yetkilisi hizmet vermeye başladığı günden bu yana limandaki gemi sayısı ve yük potansiyeli hakkında bilgiler verirken, katılımcılar da limana dair düşünce ve görüşlerini aktardı. Vali Balkanlıoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu ile demiryolu projeleri ile bağlantı noktaları tamamlandığında limanın, ülkemizin deniz yoluyla dünyaya açılan yeni penceresi olacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, bu toplantının gelişmelerin değerlendirilmesi ve çalışmaların daha verimli hale gelmesi için önemli olduğunu kaydetti.
22 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI