18 Ekim 2018

ORGANİZE BESİ BÖLGESİ İÇİN HAREKETE GEÇTİLER


Sakarya Ticaret Borsası, 1’nci Meslek Komitesi Organize Besi Bölgesi kurulması için harekete geçti. Tarım Bakanının çağırısı üzerine harekete geçen komite, bu konuda ilk toplantısını yaptı.

Sakarya Ticaret Borsası, 1’nci Meslek Komitesi, Tarım Bakanının Organize Besi Bölgeleri kurulması adına  ilk adımını attı. Bu kapsmanda Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Ham deri 1. Meslek Komitesi toplantısı geniş bir katılımla yapıldı. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal, Meslek Komitesi Üyeleri    katıldı. Toplantıda ilimiz ve bölgemiz için önemli olan Organize Besi Bölgesi kurulması yönünde önemli istişarelerde bulunuldu.
FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal  toplantı sonrası yaptığı açıklamada; önemli bir gündemi görüşmek üzere bir araya geldiklerini söyledi. Kobal, “Komite üyelerimiz ile birlikte geleceğe yönelik Modern tesislerde hayvancılık yapmaya olanak sağlayacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi kurulması ve tüm besicileri aynı çatı altında toplamak, kaçağın önlenmesi için değerlendirmeler yapacağız. Bu konuda fizibilite çalışmalarının yapılması konusunda komite olarak Adapazarı Tarımsal Kalkınma Kooperatifine destek verilmesine karar aldık” dedi.
BÖLGE İÇİN ÖRNEK
Levent Kobal değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Canlı hayvan potansiyelinin modern bir besicilik anlayışı ile ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak olan bu proje ile hayvancılık faaliyetlerinin daha değerli, düzenli, ekonomik ve ön plana taşımak amacıyla ilimizin temiz, modern ve örnek bir yerleşim merkezine dönüştürülmesi adına Organize Besi Bölgesi önemsiyoruz. Bu nedenle tarım ve sanayiyi aynı anda geliştirmek adına hem de bu vesileyle yatırımcıyı tarıma teşvik etmek amacıyla eksikliğini gördüğümüz Organize Besi Bölgesinin kurulması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Allah’ın izniyle bu güzel projenin hayata geçmesi ile ilimiz büyük bir devinim kazanacak ve bölge için örnek çalışma olacaktır.”
23 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI