17 Ekim 2018

TEKNOLOJİYİ ROBOTLARLA ANLATIYORLAR


Pamukova Fatmahanım İlkokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Serkan Aydoğdu, kurduğu robotik kulübüyle, açtığı kurslarla öğrencilerini 21. yüzyılın teknolojisini ve bilimini robotlarla anlatıyor.

Pamukova Fatmahanım İlkokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Aydoğdu, Erasmus programına kabul edilen, Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilen "Mindstorm to Brainstorm Projesi"ni hayata geçirdi.
Kurduğu robotik kulübüyle ürettiği AB destekli projeleriyle farkındalık oluşturan Aydoğdu, öğrencilerine bir konuyu robotlar üzerinden ve disiplinlerarası yaklaşımla öğretiyor.  Aydoğdu, yaptığı açıklamada, 12 yıldır öğretmen olduğunu, 2015 yılında geldiği Fatmahanım İlkokulu'nda robotik ve astoronomi üzerine projeler ürettiğini söyledi.
İKİ FARKLI PROJE
Öğrencileriyle sistem tabanlı öğrenme üzerine çalışmalar yürüttüklerini ve etkinlikleri projeye çevirdiklerini aktaran Aydoğdu, "İki projemiz var. Bu projelerdeki amacımız sistem öğretimi. İlk projemizde Robotik geleceğin teknolojilerinden birisi olduğu için robotik üzerinden yola çıktık ve bu temayı belirledik. Diğeri ise astronomi" dedi.
ROBATLA ÖĞRENME
Geleceğin teknolojisinin robotik olması ve astronomi üzerine yapılan yeniliklerin bu projelerin temelini oluşturduğunu aktaran Aydoğdu, "Projede 5 ortağımız var. Türkiye, İngiltere, İtalya, Portekiz, Macaristan ve Romanya'dan oluşuyor. 21. yüzyıl becerilerini kendi öğrencilerimize aktarmak için bu projeyi yapıyoruz. Belirlediğimiz temalar üzerinden öğrencilerimize konularını aktarıyoruz. Özellikle müfredatla entegrasyon söz konusu. Öğrencilerimize yeni öğrendikleri bir konuyu robotlar üzerinden ve disiplinler arası yaklaşımla öğretiyoruz." diye konuştu. 
28 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI