17 Ağustos 2018

HÜSNÜ GÜRPINAR: O FİRMALAR AÇIKLANMALI


İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya şubesinde beton teknolojileri konulu bir seminer gerçekleştirildi.

Beton Teknolojisi ve doğru beton uygulama semineri İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya şubesinde gerçekleştirildi. Seminerde beton teknolojileri ve doğru beton kullanımıyla ilgili bilgiler verildi. Seminerin başlarında açıklama yapan İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi Başkanı Hüsnü Gürpınar “Hazır Beton Birliğinin beton üretiminde beton firmalarının denetimiyle ilgili ve sorumluluğu nerede başlıyor nerede bitiyor ve akabinde tüketicinin iyi bilgilendirmedeki noksanlıklarının olduğunu görüyorum” dedi.
‘AÇIKLANSIN İSTEDİK’
Gürpınar,  “Geçtiğimiz aylarda ilimizde bir beton firmalarıyla ilgili bir ceza uygulaması oldu. Burada bizde olaya müdahil olarak, bu beton firmaları veya işini kötü yapan firmalar varsa bunların açıklanmasını istedik maalesef açıklanmadı. Şimdi tüketici bu hazır beton birliğine üye beton firmalara ne kadar güvenmeli” dedi.
REFERANS SİSTEMİ
İnşaat mühendisleri için lisans diplomasının bu mesleği yapmak için tek şart olmaktan çıkacağını belirten Gürpınar  “Bu durum önümüzdeki günlerde ve yıllarda yaşayacağız. Çünkü her sene 12 bin tane inşaat mühendisinin mezun olduğu ülkemizde, mevcut sistemin yürümesi mümkün değil. Bu anlamda da lisans mezuniyetinden sonra bir belgelendirme sistemi gelecektir.. Bu uzman mühendislik olur, yetkili mühendislik, profesyonel mühendislik olur. Adı her ne olursa olsun bu belgelendirme sistemi gelecek ve bu belgelendirmenin alt yapısını oluşturmak adına da biz gönüllülük esasına dayalı inşaat mühendisleri odası olarak referans yönetmeliği verme düşüncesini yürürlüğe geçirdik” şeklinde konuştu.
TANITIM TOPLANTISI
Bu konuda  ilk tanıtım toplantısını İstanbul’da yapacaklarını söyleyen Gürıpınar, “ Aynı toplantıların yine bütün şubelerimizde yapacağını ifade eden Gürpınar, “Ben meslekteki arkadaşlarımızın bu referans belgesi yönetmeliğine sahip çıkmalarını daha doğrusu orada istenen eğitime katılmalarını ve oradaki eğitimin kendilerine fayda getireceğini düşünüyorum” diyerek konuşmasını bitirdi. 
29 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI