16 Ekim 2018

LEVENT BÜLBÜL: CEVAPLAR TATMİN EDİCİ DEĞİL


MHP İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül haftalık basın toplantısında yine Serdivan Cadde 54 projesini gündeme getirdi. Öte yandan Bülbül, son günlerde meydana gelen cinayet ve intihar vakalarına değinerek, ‘Bunun nedenlerinin irdelenmesi gerekiyor” dedi

Sakarya Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül gerçekleştirdiği basın toplantısını ülkenin genel gündem konularını tartışarak başlattı. Daha sonra Sakarya’nın sorunlarına değinerek devam eden Bülbül, Cadde 54 projesini yeniden gündeme getirdi.
TATMİN EDİCİ DEĞİL
Bülbül konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz hafta Serdivan Belediyesi tarafından inşaatı başlatılan ‘Cadde 54’ ile alakalı olarak bir takım değerlendirmelerde bulunmuştum. Bu değerlendirmelerimizden sonra bazı açıklamaların yapıldığını, Serdivan Belediyesi tarafından bir takım değerlendirmelerin yapıldığını, bizim beyanlarımıza karşı cevap verilmeye çalışıldığını gördük. Aynı zamanda iki meclis üyemizin de davet edildiğini ve onlara da bir takım belgelerle açıklama yapılmaya çalışıldığını gördük. Bu süreçte ortaya konulan bilgiler bizim iddialarımıza, cevap olarak sunulanlar tatmin edici değil. Biz çok net beyanlarda bulunduk, çok net iddialar ortaya koyduk. Bunu yaparken de bunun bir siyasi spekülasyon malzemesi yapmak ve bir siyasi devşirme manasından daha ziyade, ortaya çıkan veya çıkması muhtemel olan kamu zararını gidermeyi düşündük ” dedi.
HUKUKİ DENETİM GEREK
Cadde54 projesinin ihale sürecinde büyük bir hatalar olduğunu ifade eden Bülbül şunları söyledi.  Yanlışın temeli ifade ettiğimiz gibi daha ihale başından itibaren ortaya çıkmakta olup ihale sürecinin başında yapılan hatalar ve arkasından yürütülen işler hukuka uygun değildir. Tek firmanın girdiği bir ihalede %35,5 gibi bir oranla bu işin bitmesini biz doğru bulmuyoruz. İhale dokümanlarının kontrol edilmesi ve hukuki denetim yapılması gerektiğini düşünüyoruz ve gereğinin yapılması için takipteyiz.”
EMNİYETE TEŞEKKÜR
Bülbül, konuşmasının devamında son günlerde meydana gelen cinayet, cinnet ve intihar olaylarına değindi. Son aylarda özellikle ulusal gündeme de bu türden  yansıyan birçok hadisenin olduğunu vurgulayan  Bülbül, “Sakarya’nın bu şekilde ulusal gündemde, medyada, ülke genelinde adının cinnet, cinayet veya intihar gibi farklı asayiş olaylarıyla gündeme gelmesini biz hiç arzu etmiyoruz. Ancak bu yaşanan olayları incelediğimizde Emniyet Teşkilatımızın bugün içinde bulunduğu zorlukları ve vermiş olduğu mücadeleyi takdir etmemek mümkün değil. Çok zor şartlarda, özellikle 15 Temmuz sonrası ciddi bir kadro kaybına uğramış olduğu şartlarda inanılmaz bir mücadele veriliyor bugünlerde. Allah onların hepsinden razı olsun” dedi.
TOPLUM PSİKOLOJİSİ
Bülbül bu konularda, değerlendirme yaptıklarını ifade  ederek, “Sakarya ile ilgili bir yorum yapacağımız zaman aklımıza şu sorular geliyor, ‘Acaba bunlar bir organize suç mu?’ değil. ‘Planlanmış eylemler mi?’ değil. ‘Asayiş’in temin edilememesinden mi kaynaklı?’ değil. Geneli değerlendirdiğimizde, bu olayların-suçların nedeninin akraba ve aile arasındaki anlaşmazlıklar olduğunu gördüğümüzde Sakarya’da toplumsal psikolojimizin ne durumda olduğunu da görmüş olduk. Bu gerginlik düzeyinin, bu sıkıntıların, bu dejenerasyonun ne olduğuna iyi bakmak gerektiğini ve bir takım çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun rehabilitasyonu, toplumun bu konuda bir gaz birikmesi varsa ki bunların ekonomik sebepleri olabilir veya psikolojik sebepleri olabilir bunları dikkate alarak eğitmek gerekiyor. Sakarya’da bu psikolojik iklimin iyice irdelenmesi gerektiği kanaatindeyiz” diyerek ifade etti. Elif ALGÜL
30 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI