22 Eylül 2018

SATSO YERLİ OTODA ISRARLI


SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobille ilgili, “Türkiye'nin otomobilinin üretimini Sakarya'mıza kazandırmak için büyük bir heyecanla, azimle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı Akgün Altuğ başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Karasu Limanı’nı çok önemsediklerini belirterek, “Gerek navlunların düşmesi noktasında gerekse Pazar oluşturma avantajı ile demiryolu ve otoyolu bağlantılarının da tamamlanması sonucunda Karasu Limanımızın değeri gün geçtikçe daha da artacaktır.  İş dünyamızın limana ilgisinin olması şehrimiz için de kazanç olacaktır” dedi.
ARSA TAHSİSLERİ
315 hektarlık alanda kurulum çalışmaları süren Kaynarca Makine İhtisas OSB yatırımcılarıyla bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Kösemusul, “2018 yılının ilk çeyreğinde arsa tahsislerinin tamamlanmış olmasını planlıyoruz. Kamulaştırma çalışmaları kapsamında OSB’de yatırım yapmak üzere 114 firma arsa talebinde bulundu ve bugüne kadar yaklaşık yüzde yüzde 30’u kamulaştırıldı. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasından sonra altyapı çalışmaları başlayacak ve kısa zamanda firmalarımız faaliyete geçecek. Kaynarca Makine İhtisas OSB inşallah zamanın ruhuna ve rekabete, yeni sanayi yöntemlerine uygun üretimi ile her anlamda örnek bir kümelenme çalışması olacak” dedi.  Yerli otomobil konusunda önemli mesafeler alınmasından son derece memnun olduklarını ifade eden Başkan Kösemusul, “Yerli oto için yerimiz, üretim için tecrübemiz ve önerilerimiz hazır, dosyalarımızı teslim ettik. Türkiye'nin otomobilinin üretimini Sakarya'mıza kazandırmak için büyük bir heyecanla, azimle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
1 Aralık 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI