AKP KONGRESİNDE KONUŞAN BAŞKAN KILIÇ, PARTİLİLERE HEDEF GÖSTERDİ
: 2019 SEÇİMLERİNDEN 
ZAFERLE ÇIKACAĞIZ3 Aralık 2017, Pazar

ATATÜRK SPOR SALONU
AKP Hendek İlçe Teşkilatı 6’ıncı Olağan Genel Kurulu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede Ali Kemal Sofu yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Genel Kurula AKP Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Prof. Dr. Mustafa İsen, İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe başkanları ve partililer katıldı.
GÜÇLÜ İKTİDAR
Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da ilçede önemli yatırımlar yaptıklarını ifade ederek, “Yerel yönetimlerin şehirlere hizmet etmesi, Ankara’da güçlü ve istikrarlı iktidarla mümkün olur. Bu sebeple 2019 seçimleri çok önemli. Büyük fotoğrafa odaklanarak seçimlere hazırlanmamız lazım. Partimize gönül veren kardeşlerimizden aldığımız güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
YENİ ARKADAŞLAR
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise kongrelerde yeni arkadaşlarının siyaset sahnesine adım attığını ifade ederek, “Sakarya ile AK Parti’yi yan yana olduğunda her zaman başarı vardır. Şimdi önümüzde önemli bir seçim var. Teşkilat olarak bu sorumluluğa göre hareket edecek, sonuna kadar mücadele ederek seçimlerden zaferle çıkacağız” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ise zor günlerden geldiklerini vurguladı.

AKP Hendek İlçe Teşkilatı 6’ıncı Olağan Genel Kurulu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede Ali Kemal Sofu yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Genel Kurula AKP Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AKP SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli yer aldı.
YORULMAYACAĞIZ
Kongrenin açılışında konuşan AKP Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, ilçe teşkilatı olarak girdikleri tüm seçimlerden başarıyla çıktıklarını dile getirerek, “Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi, güçlü ve büyük Türkiye için çalışmalarımızı hep birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Teşkilatımız hiçbir zaman yorulmamıştır bundan sonra da yorulmayacaktır” dedi. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de “Bizler ilçemizin gelişmesi için birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bu vesileyle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
ÖNEMLİ YATIRIMLAR
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da ilçede önemli yatırımlar yaptıklarını ifade ederek, “İnşallah önümüzdeki süreçte de hizmetlerimiz devam edecek. Her zaman ifade ediyorum; yerel yönetimlerin şehirlere hizmet etmesi, Ankara’da güçlü ve istikrarlı iktidarla mümkün olur. Bu sebeple 2019 seçimleri çok önemli. Büyük fotoğrafa odaklanarak seçimlere hazırlanmamız lazım. Partimize gönül veren kardeşlerimizden aldığımız güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediyelerimizle, teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla ele ele verecek, hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
YENİ ARKADAŞLAR
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise kongrelerde yeni arkadaşlarının siyaset sahnesine adım attığını ifade ederek, “12. kongremizi gerçekleştiriyoruz. Sakarya ile AK Parti’yi yan yana olduğunda her zaman başarı vardır. Şimdi önümüzde önemli bir seçim var. Teşkilat olarak bu sorumluluğa göre hareket edecek, sonuna kadar mücadele ederek seçimlerden zaferle çıkacağız” diye konuştu. AKP SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz ise, “AK Parti’nin sıradan bir parti olmadığını herkes biliyor. Görevi bırakan yerinen gelenin yanında duruyor, destek oluyor. Çalışmalarını sürdürüyor. Bizim ümidimiz; sizler gibi teşkilat mensuplarına sahip olmak. Bizim ümidimiz; 15 Temmuz’da hainlere sokakları dar eden milletimiz. Geleceğe güçlü köprüler kurmalıyız. Çalışacağız, sokak sokak gezeceğiz. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yeni ilklere ve güzelliklere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
ZOR GÜNLERDEN GELDİK
Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ise zor günlerden geldiklerini vurgulayarak, “Bu güzel günde burada olmak benim için çok kıymetli. Zor günlerden bugünlere geldik ve kolay olmadı. Bizim için AK Parti sadece bir parti olmadı, davamız oldu. Bu davanın şüphesiz ki en büyük taşıyanı teşkilat mensupları ve kadınlarıydı. Onların kapı kapı dolaşmasıyla davamız bu noktalara geldi. Sandık sorumlusundan her kademede çalışan teşkilat mensuplarımız sayesinde yükseldi. İnşallah eskiden yaşadıklarımız tekrar yaşanmaz. Bizi biz yapan değerler için birçok şey değişti. Bu zorlu serüvende dediğim gibi en büyük yük teşkilat mensuplarındaydı. Gece gündüz demeden çalışan Cumhurbaşkanımızın omuzlarındaydı” dedi.
HAFİFLETMEMİZ LAZIM
Ravza Kavakçı Kan, “Şimdi bizim nereden nereye geldiğimizi hatırlamamız lazım. Hiç olmadığı kadar birbirimize kenetlenmemiz gerek. Bu yükü omuzlayanların yüklerini hafifletmemiz lazım. Artık eski Türkiye’de yaşamıyoruz. Dik duran bir liderimiz var. Dünya mazlumlarına gönlünü açan bir ülkeyiz. İnşallah bu davayı, bu bayrağı asla yere düşürmeyeceğiz. Biz büyük bir aileyiz. Asla davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde olarak, birbirimize kenetlenerek başarıyla noktalamalıyız” dedi.

Bu haber toplam 7468 defa okundu.