18 Ağustos 2018

HAYATİ YAZICI: TEŞKİLATLAR BİZİM OMURGAMIZ


AKP Serdivan İlçe Teşkilatı 4’üncü Olağan Kongresi’nde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Dinamik bir partiyiz. Biz yerli ve milli bir partiyiz. Omurgamız var. Bizim omurgamız teşkilatlarımızdır” dedi

AKP Serdivan İlçe Teşkilatı 4’üncü Olağan Kongresi, Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Mustafa İsen, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Kongrenin ardından AKP Serdivan İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı Burak Erken oldu.
ÇELİK TEŞEKKÜR ETTİ
AKP eski Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, “Bize bu güzel günleri yaşattığı için, kalbimize, ülkemize, ilimize, ilçemize, hizmet etme fırsatını ve şuurunu verdiği için Rabbime hamd ediyorum. 16 yıllık görev süresi içerisinde 5 tane genel seçim, 3 tane yerel seçim, 3 tane referandum, bir de cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik. Serdivan’da bu seçimlerin hepsinden de alnımızın akıyla, lider olarak, AK Parti sancağını Serdivanımızın en üstlerinde dalgalandırdık” dedi. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise, “Kongremiz başta ilçemiz olmak üzere ilimize ülkemize ve partimize hayırlar getirsin. AKP kurulduğu günden beri tek derdi millete hizmet. Ve bu yolda önüne çıkan engelleri yıka yıka yoluna devam ediyor. 16 yılda bu ülkede olmaz denileni bir bir gerçekleştirdi. Sadece bu ülkenin değil tüm dünyadaki mazlumların umudu oldu ve olmaya devam ediyor” dedi.
KENETLENMELİYİZ
Kongreleri kardeşlik ve uyum içerisinde yaptıklarını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Dünyanın ülkemizi ve Cumhurbaşkanımızı hedef aldığı bu günlerde birbirimize daha çok kenetlenmememiz ve birbirimize daha çok sahip çıkmamız gerektiğini unutmamalıyız. Hizmetler ülkemizin güçlü istikrarlı hükümetlerle devam etmesiyle sürecektir. Çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürmeliyiz. Sakarya bu anlamda her zaman üzerine düşeni yapmış bundan sonra da yapacaktır. Yeni görev alacak arkadaşlarımızın çok başarılı hizmetlerde bulunarak partimize ciddi katkılar sunacağına inanıyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun.”
FARKLI BİR HEYECAN
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise tüm kongrelerinde farklı bir heyecan olduğunu dile getirerek, “Bizim davamız çok basit. Bir kişinin sizden Allah razı olsun demesi yeter. Bunun mutlu edeceği insanların bir araya geldiği bir davayız. Hepimiz biliyoruz ki toprağa cemre düşer, havaya cemre düşer, suya cemre düşer, Türk siyasetine ise AK Parti ile cemre düştü. Cemrelerden bir tanesi kalkınma cemresidir. Bir tanesi diriliştir. Bize düşen dilimizle ve ilimizle AK Parti’ye zarar vermemektir. Önümüzde yeni bir hükümet sistemi ile gelen önemli 2019 seçimleri var. Burada emek harcamak oldukça önemli” dedi.
SAKARYA SÜREKLİ BÜYÜYOR
AKP İl Koordinatörü ve Milletvekili Ayşe Keşir ise, ilimizin sürekli büyüdüğünü belirterek, “Bugün bizim düğünümüz bayramımız. Biz güle oynaya bayrağı devrederiz. Biz de başka partilerde olduğu gibi sandalyeler havada uçuşmuyor” dedi. Milletvekili Recep Uncuoğlu ise, “Her kongre sürecinde yenilenmeyi tazelenmeyi AK Parti teşkilatları çok güzel gerçekleştirdi. Milletin sesi oldu, milletin partisi oldu, milletin birliğini, milletin bütün değerlerinin birleştiği adres oldu. İnşallah Serdivan’ın bugüne kadar gösterdiği birlik ve beraberliği yeni yönetim de gösterecektir. 2019 yılında bu kutlu mücadelede, bu zorlu mücadelede inşallah başarıyı yine Serdivan’da ve verdiği destekle Sakarya’da en yüksek seviyede yakalayacağız. Arkadaşlarımıza güveniyoruz, arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz, bugüne kadar emek veren herkese şükranlarımızı ifade ediyoruz” dedi.

STATÜKOCU DEĞİLİZ
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, diğer partilerden farklı olduklarını vurgulayarak, “Bizim kongrelerimiz önemli. Her şeyimiz diğer partilerden farklı. Kurumsalız, ilkeliyiz. Biz muhafazakar, demokrat bir partiyiz. İnsan merkezliyiz. Kültürel mirasımız, inanç değerlerimiz, geçmişiz, örf adet ve geleneklerimizi önemseyen bir partiyiz. Ama asla statükocu değiliz. Dinamik bir partiyiz. Biz yerli ve milli bir partiyiz. Omurgamız var. Bizim omurgamız teşkilatlarımızdır. AK Parti gerçekten yürüyüşünü daha güçlü hale getirmek, bütün alanlarda daha işlevsel faaliyetleri sergileyebilrmek için omurgasının güçlü olmasını her şeyin önünde tutar. Türkiye’yi milletlerarası arenada daha üst seviyeye getirmek, önündeki engelleri kaldırmak için bir araya gelmiş bir partiyiz. Nerede olursa olsun bulunduğu yerin hakkını vermek AK Partili olmanın birinci vazifesidir.”
METANETLE YÜRÜYORUZ
Hayati Yazıcı, “2002 yılında genel başkanımız tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakkında kapatma başvurusu yapılmış bir partiyiz. Yılmadık, susmadık, sabırla metanetle yürüyüşümüzü sürdürdük. Eninde sonunda haksızlığa uğrayanların üzerindeki bu haksızlığın ortadan kalkacağına inandık. 3 Kasım 2002’de genel başkanı aday yapılmamış bir partiyiz. 2008 yılında hakkında 2. Kapatma davası açılmış bir partiyiz. Birbirimize kenetlendik ve bunların üstesinden geldik. AK Parti’nin siyasetinin merkezinde millet var. İnsan merkezli icraat millet merkezli siyaset icra ediyoruz. Ve millette her seçimde bu özelliğimizi dikkate alarak desteğini artırıyor” diye konuştu.
+++++++
 
4 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI