22 Eylül 2018

TAŞERON İŞÇİYE MÜJDE


Türk-İş Temsilcisi Cemal Yaman yaptığı yazılı basın açıklamasında Türk-İş in taşeron işçi ile ilgili her platformda dile getirdiği sorunlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla çözüme ulaştığını söyledi.

Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman,  5 Aralık 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron işçiler ile ilgili yaptığı açıklamada kamuda çalışan Taşeron İşçilerin daimi işçi statüsüne geçirilmesi, süresiz sözleşme yapılması, yılda 52 günlük ikramiye verilmesi ve Toplu iş sözleşmesi düzeninde yeni haklar tanındığını söyledi.
HAYIRLI OLSUN
Yaman yaptığı yazılı açıklamada “ Sayın Cumhurbaşkanımız yapmış olduğu bu açıklamada sendikalar, çalışanlar arasında büyük bir sevinç yaşatmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Çalışma Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Özellikle her platformda konuyu gündeme taşıyan Türk-İş Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay’a ve Türk-İş yönetimine teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra kamuda bulunan 23.000 geçici işçinin çalışma sürelerinin 5 aya 29 günden, 9 ay 29 güne çıkarılma sevincimizi paylaşır, bütün taşeron çalışanlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

 
5 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI