22 Eylül 2018

GÜN KADINLARIN GÜNÜ


Türk Kadınlar Birliği tarafından yapılan organizasyonda Atatürk’ün kadınlara Seçme ve Seçilme hakkını vermiş olduğu 5 Aralık Kadın Hakları Günü Kent Meydanı’nda kutlandı.

Her yıl Aralık ayının 5’inde kutlanılan Kadın Hakları Günü bu yıl da Türk Kadınlar Birliği tarafından Kent Meydanı’nda kutlandı. Öncelikle saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, ardından pankartlar eşliğinde sloganlar haykırıldı.
UYGULAMA
TKB’nin 2. Başkanı Nurçin Süzen, “Atatürk tarafından bizlere verilen siyasal haklar döneminde, Türkiye dünyada ilk sıralarda yer almaktaydı. Bugün ise ülkemizin gelişmişlik düzeyi ile bağdaşmayacak bir oranda düşüş göstermektedir. Oysa Türkiye’de kadının siyasal hakları kazanmasının üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, daha ileri gitmesi gerekirken tam tersi olmuş ve geriye gidiş başlamıştır. Eşitlikleri uygulamalarda göremiyoruz. Siyaset, yönetim, bürokrasi, yerel yönetimler ve toplumun diğer alanlarında kadınlara gereken fırsatlar verilmemiştir” diyerek eşitsizliğin son bulması gerektiğini vurguladı.
SAVUNMALI
Nurçin Süzen konuşmasına şu şekilde devam etti, “Kadının toplum içinde var olmak için mücadele ettiği ülkemizde yaşamın her alanında büyük sorumluluk yüklenen, gelecek kuşakların yetiştirilmesinde en büyük pay sahibi olan Türk Kadınları sahip olduğu hakların bilincine varmalı ve sonuna kadar sahip çıkarak sesini duyurmalıdır. 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü Türk Kadınlar Birliği olarak kutluyor, bize verilen haklara sahip çıkalım diyoruz” dedi. Elif ALGÜL
6 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI