BAŞKAN YILMAZER KADIN ESNAFLARI DİNLEDİ6 Aralık 2017, Çarşamba

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, ilçede faaliyet gösteren bayan esnaflarla toplantıda bir araya geldi. Çalışan ve ilçe ekonomisine katkıda bulunan bayanları tebrik eden Yılmazer, “Ticaret sadece erkeklere ait değildir, bayanlarda ticarette çok başarılı olabilirler. Sizler gibi başarılı ve çalışkan bayan esnaflarımızın ticarette atılmaları ülke kalkınması içinde önemlidir. Kadınlarımızı daha fazla cesaretlendirmemiz, onlara daha fazla destek vermemiz gerekiyor. Kendi potansiyellerini keşfetmeleri noktasında destek olunmalı.” dedi. Göreve geldiği günden buyana bayan esnaflarla bir araya gelmek ve onlarla istişarede bulunmak istediğini dile getiren Yılmazer, esnafların talebi üzerine bir araya gelinen toplantının hızlandırıldığını dile getirdi.
DERNEK TEKLİFİ
Toplantıya katılan Esnaf Tanyel Yurtsever, bayan esnafların her zaman birbirlerine destek olmaları gerektiğine vurgu yaptı ve “Bu toplantının yapılması için başkanımıza ricada bulunduk ve bize bir gün içinde dönüş yapıldı, bu program organize edildi. Öncelikle tüm bayan esnaf arkadaşlarım adına bize verdiği önem ve destekten dolayı Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e teşekkür ediyorum. Ben 40 yaşından sonra mesleğe atıldım, bana en çok desteği veren yine esnaf arkadaşlarım oldu. Bizim en büyük eksikliğimiz iletişimsizliğimiz. Biz bayanların daha koordineli çalışması için bir dernek kurulması gerektiğine inanıyorum” dedi.
SAPANCADAN ALIŞVERİŞ
Sapanca halkının Sapanca esnafından alış veriş yapmasını istediklerini belirten, Esnaf Funda Çömlek “Sapancalı hemşerilerimden, çevre il ve ilçelerden önce Sapanca’dan alışveriş yaparsalar bizler ayakta dururuz. Hiç olmasa haftanın bir günü Sapanca Alış Veriş Günü olsun ve biz esnaflardan alış veriş yapılsın ki bizler daha kolay ayakta kakalım” dedi.
KİMLER KATILDI
Gerçekleşen bayan esnafların toplantısına; Sapanca Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Kösemen, Günnur Çelik, AKP Sapanca Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahinoğlu, Sapanca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ahmet Çelik, Sapanca Belediye Başkanının Eşi Nurten Yılmazer ve birçok bayan esnaf katıldı. Serkan ÖZAY

Bu haber toplam 6494 defa okundu.