18 Ağustos 2018

TÜGVA'DAN TRUMP'A KUDÜS TEPKİSİ


TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıyacağı açıklamasının ardından tepki olarak bir basın açıklaması yaptı.


Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağına yönelik iddialara tüm dünyadan büyük tepkiler yağarken, TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği de bu sözlere karşı bir basın açıklaması yaptı. Orhan Cami önünde yapılan basın açıklamasını Türkiye Gençlik Vakfı Sakarya İl Temsilcisi Muhammet Fatih Yahşi okudu.
HADSİZLİK
Yahşi, her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeni kıskacında kan gölüne döndüğünü ve soykırımların yaşandığını belirterek, “Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsrail'in Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır" dedi.

FİLİSTİN NAMUSTUR

Yahşi sözlerinin devamında, “ İslam coğrafyası üzerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yuman, kimseye hesap verme gereği duymadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tecavüz edilen, ilk kıblesine el uzatılan İslam Dünyasının mensuplarına sesleniyoruz; Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin meselelerine sağır, dilsiz kalacak görmezden geleceksiniz? Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil; tüm İslam aleminin namusudur. Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir” şeklinde konuştu.
7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI