EDEBİYAT ATÖLYESİ'NDE FİNAL7 Aralık 2017, Perşembe

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İLESAM işbirliğinde gerçekleşen Edebiyat Atölyesi’nin Erenler ayağı Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programla final yaptı. Sinan Yağmur,  İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Sakarya Temsilcisi Yasmin Korkut, müzisyen Firdevs Altındaş’ın konuk olduğu programa, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kaytaz ve Ak Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ katıldı.
KAYMAKAM ŞİİR OKUDU
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan programda Erenler Kaymakamı Salih Karabulut kendi yazdığı şiiri konuklara armağan etti. Kaymakam Karabulut organizasyonda büyük emeği olan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve ekibine genç yeteneklere kendilerine gösterme imkanı sağladığı için teşekkür etti. Edebiyat Atölyesi’nin final programında sahne alan Müzisyen Firdevs Altındaş muhteşem performansıyla konuklardan büyük alkış aldı. Atölyenin Erenler’de kurulmasında büyük emeği olan Yazar Yasmin Korkut kendisine ait şiirler okuyarak dinleyicileri büyüledi.
EDEBİYATTA MİLLİLEŞME
Şiir ve müzik dinletisinin ardından kürsüye çıkan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “Ülkemizin 7 farklı bölgesinde gerçekleşen Edebiyat Atölyelerinden birisi de bizim ilçemizde, Erenler’de kuruldu. Rüştünü ispatlamış edebiyat camiasında kendine yer edinmiş şair-yazar ve akademisyenler tarafından katılımcılara ücretsiz olarak atölye dersleri verildi. Proje ile önceliğimiz gençlerimizin arasından edebiyat alanında yeni kalemler yetişmesine destek olmaktır. Gençlerimizin edebiyat dünyasında yol almaları, yazma konusunda mahir olanlara yol açmak ve yerli ve milli yazarlarımızın eserleri çoğalması için bu projenin paydaşlarından birisi olduk” dedi
‘TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Başkan Öztürk edebiyatta millileşmenin yolunu açacak projenin kendi ilçesinde yapılmasından son derece memnun olduğunu ifade ederek “7 hafta süren Edebiyat Atölyesi kurslarına destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Edebiyatta millileşme yolunda önemli bir adım olduğunu düşündüğüm Edebiyat Atölyesi projesinin ülke genelinde hayata geçirilmesine ön ayak olan İLESAM Genel Başkanına ve projenin ilçemizde yapılması gerektiği fikrinde ısrarcı olup, bizim de projenin paydaşı olmamızda büyük emeği olan İLESAM Sakarya Temsilcisi Şair ve Yazar Yasmin Korkut’a teşekkür ediyorum” dedi
4 YETENEKLİ GENÇ
Yetenekli gençleri edebiyat dünyasına kazandırmak için başlatılan proje kapsamında Ankara’da gerçekleşecek olan tanıtım toplantısında ilgili stantlar da kendi kitaplarını imzalamaya hak kazanan 4 Sakaryalı genç yazar yazdıkları şiirleri edebiyatseverler ile paylaştılar. Programda sevenleri ile buluşan Sinan Yağmur muhteşem bir şiir dinletisi sunarak, Yazar Mehmet Nuri Parmaksız ile söyleşi yaptı.

Bu haber toplam 3507 defa okundu.