16 Ekim 2018

'SEKAY PROJESİ İLE ATIKLAR BERTARAF EDİLECEK'


TEMA Vakfı üyelerini kabul eden Başkan Toçoğlu, “Bölgemizde ilk Tıbbi Atık Tesisi’ni hayata geçirdik. 100 Milyon TL’lik SEKAY projesi ile de şehrimizdeki atıkların bertarafı için büyük bir adım atacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TEMA Vakfı Sakarya Şube Başkanı Doç. Dr. Fatime Kıyıcı ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette TEMA Vakfı’nın Sakarya’da gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler alan Başkan Toçoğlu, ilimize 100 Milyonluk Entegre Katı Atık Yönetimi projesi ile en büyük çevre projesini kazandıracaklarını söyledi.
ÇEVRE HASSASİYETİ
TEMA Vakfı hakkında bilgi veren Doç. Dr. Fatime Kıyıcı, “TEMA Vakfı olarak Sakarya’da ‘Ağaç yaş iken eğilir’ düşüncesiyle öncelikli eğitim faaliyetlerimizi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenliyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızla ağaç dikme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Özellikle SEKAY projesi Türkiye çapında örnek bir proje. Başkanımız Zeki Toçoğlu’na çevre hassasiyetinden ve vakfımıza sunduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
EN BÜYÜK ÇEVRE
Başkan Toçoğlu, “Sakarya; zengin su kaynakları, bereketli toprakları ve yemyeşil tabiatıyla farklı doğal güzellikleri içerisinde barındırıyor. Burada önemli olan doğal güzellikleri korumak ve geleceğe aktarmaktır. Çevre yatırımlarımız ilk olma özelliği taşıyor. Bölgemizde ilk Tıbbı Atık Tesisi Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşa edildi. Kısa süre içerisinde gerçekleştireceğimiz 100 Milyon TL’lik SEKAY projesi ile de şehrimizdeki atıkların bertarafı için büyük bir adım atacağız. Sakarya’nın çevre başlığındaki en büyük projesi olacak. Her zaman ifade ediyorum; doğa bize Allah’ın emaneti. Doğanın korunması amacıyla çalışmalarını sürdüren TEMA Vakfı’na ve siz değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
16 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI