16 Ekim 2018

30 ARALIK’TA YAPILACAK İL KONGRESİ ÖNCESİ ADAY SAYISI İKİYE ÇIKTI
 ISIR ADAYLIĞINI AÇIKLADICHP’de Erdoğan Isır, 30 Aralık’ta yapılacak il kongresinde aday olduğunu belirterek, “Tabandan gelen talebe tepkisiz kalmak bizim sosyal demokrat kimliğimize asla yakışmaz” dedi

KONGRE SÜRECİ
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Erdoğan Isır, 30 Aralık’ta yapılacak il kongresinde aday olduğunu açıkladı. 16 ilçedeki kongre sürecinin geçen pazar sona erdiğini hatırlatan Isır, “Cumhuriyet Halk Partililer, büyük bir demokrasi örneği göstererek Türkiye’de başka hiçbir partide yaşanmayan bir üye iradesini ortaya koyarak, örgütlerimizin yönetim kurullarını sandığa giderek seçmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
İLK TEBRİK EDEN BENİM
İl örgütünün de delegelerin isteğine göre şekilleneceğini belirten Isır, “2015 yılında aday olduğum il başkanlığında sandıktan Ayça Taşkent’in çıkmasının ardından kendisini ilk tebrik eden ben olmuştum. Sonucun parti tabanımızın tercihini yansıttığından o tercihe saygı duyarak sonuna kadar desteklemenin bir CHP’lilik vazifesi olduğuna inanmış biriyim. Her şart ve koşulda görev tanımı ayırt etmeksizin çalışmaya da devam edeceğim” dedi.
TABANDAN GELEN TALEP
Örgüt tabanından farklı kesimler kendisine il başkanlığı teklifi yaptığını ifade eden Isır, “Tabandan gelen bir talebe tepkisiz kalmak bizim sosyal demokrat, halkçı ve CHP’li kimliğimize asla yakışmaz. 16 ilçeden gelen bu istek ve delegelerimizin yoğun desteğinin ardından yapmış olduğumuz istişareler sonucunda 30 Aralık’ta gerçekleşecek olan CHP Sakarya Olağan İl Kongresinde, İl Başkanlığına aday olma kararı aldım” diye konuştu. 
İLK DESTEK MEMLEKETİNDEN
CHP'de Erdoğan Isır’a Pamukova dan destek geldi. CHP Pamukova İlçe Başkanı Ali Teke yaptığı açıklamada 11 il delegesi ile il başkanı adayı Erdoğan Isır’ı destekleme kararı aldıklarını ifade ederek, “Erdoğan Isır’ı çok yakından tanıyoruz. Sakarya’da partimizin başarı çıtasını yukarılara çıkaracağına inandığımızdan dolayı Erdoğan Isır’ı destekleme kararı aldık” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Erdoğan Isır, 30 Aralık’ta yapılacak il başkanlığı seçiminde aday olduğunu açıkladı. 16 ilçedeki kongre sürecinin geçen pazar sona erdiğini hatırlatan Isır, “Cumhuriyet Halk Partililer, büyük bir demokrasi örneği göstererek Türkiye’de başka hiçbir partide yaşanmayan bir üye iradesini ortaya koyarak, örgütlerimizin yönetim kurullarını sandığa giderek seçmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
İLK TEBRİK EDEN BENİM
İl örgütünün de delegelerin isteğine göre şekilleneceğini belirten Isır, “2015 yılında aday olduğum il başkanlığında sandıktan Ayça Taşkent’in çıkmasının ardından kendisini ilk tebrik eden ben olmuştum. Zira sandıktan çıkan sonucun parti tabanımızın tercihini yansıttığından o tercihe saygı duyarak sonuna kadar desteklemenin bir CHP’lilik vazifesi olduğuna inanmış biriyim. İl Başkanlığı adaylığımın ardından bugüne kadar seçilmiş il yönetimine destek vermek için bir CHP’li olarak çalışmaya devam ettim ve bundan onur duydum. Partim için her şart ve koşulda görev tanımı ayırt etmeksizin çalışmaya da devam edeceğim” dedi.
TABANDAN GELEN TALEP
30 Aralık’ta CHP’de İl Kongresi’nin yapılacağını hatırlatan Isır, “İlçe kongrelerimizin tamamlanması ve delege yapımızın şekillenmesinin ardından örgüt tabanımızdan farklı kesimler şahsıma il başkanlığı noktasında teklifte bulunmuşlardır. CHP tabanı bizim için tüm unsurların üstündedir. Tabandan gelen bir talebe tepkisiz kalmak bizim sosyal demokrat, halkçı ve CHP’li kimliğimize asla yakışmaz. Bundan dolayı 16 ilçeden gelen bu istek ve delegelerimizin yoğun desteğinin ardından yol arkadaşlarımla birlikte yapmış olduğumuz istişareler sonucunda 30 Aralık’ta gerçekleşecek olan CHP Sakarya Olağan İl Kongresinde, İl Başkanlığına aday olma kararı almış bulunuyorum. Çalışmalarıma da fiilen başlamış olacağımı ilan ediyorum” dedi.
KONGRE HAYIRLI OLSUN
Isır açıklamalarını şöyle sürdürdü: Şahsıma bu görevi layık görerek adaylık teklif eden tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu istek benim için büyük bir gururdur. Delegelerimizin ve parti tabanımızın bu talebi siyasi hayatımda aldığım en büyük armağan, şahsıma duyulan güvenden dolayı büyük bir gurur vesilesidir. CHP İl Başkan Adayı Erdoğan Isır olarak kongremizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 
17 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI