24 Eylül 2018

YABANCI ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI


DEİK Türkiye-Afrika İş Konseyleri Başkanı Tamer Taşkın, genç MÜSİAD tarafından düzenlenen toplantıda, ülkemizde okuyan yabancı öğrencilerinin, ülkeler arası ticaret açısından fırsatları değerlendirmesini istedi

Sakaryalı işadamlarına Afrika’ da ticaret hakkında bilgi vermek için gelen  DEİK Türkiye-Afrika İş Konseyleri Başkanı Tamer Taşkın,  Sakarya Genç Müsiad'ın koordine ettiği  "Genç Ticaret Köprüsü Afrika Vizyonu" temalı toplantı ya katıldı. Yapılan toplantıya Türkiye'ye  yurtdışından okumaya gelen 13 farklı ülkenin öğrencileri ile  Türkiye- Afrika arası ticareti konuştu.
KURDUĞU BAĞLAR
Tamer Taşkın gençlere Afrika ile Türkiye arasındaki ticaretin olması gerektiğinden çok az olduğunu, Türkiye'de okumanın çok önemli bir fırsat olduğunu  ve bu imkanın yabancı öğrenciler tarafından mutlaka değerlendirilmeleri gerektiğini vurguladı. Kendisinin de Almanya'ya zor şartlarda okumaya gittiğini ancak daha sonra kurduğu bağlar ve gayretler neticesinde şu anda 40 ülkeye ihracat yaptığını ifade etti.
ÜÇ YILDIR SÜRÜYOR
Sakarya Genç Müsiad Şubesinin "Genç Ticaret Köprüsü" projesinin çok önemli bir proje olduğunu belirten Taşkın, bu konuda kendisinin yıllardan çağrıda bulunduğunu söyledi. Sakarya Üniversitesi ile Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğininde paydaş olduğu proje yaklaşık 3 yıldır farklı etkinlikler ile Sakarya'daki firmalar ile uluslararası öğrenciler arası köprü kurmayı hedefliyor.
KİMLER KATILDI
Toplantıya MÜSİAD Sakarya Şube başkanı Yaşar Coşkun, Sakarya Makine İhracatçılar Birliği Başkanı Günay Güneş , Sakarya Müsiad İhracat Komisyonu Koordinatörü İsmail Eminler, Sakarya Genç Müsiad başkanı Ugur Çarboğanın yanısıra işadamları Metin Kar ve İsmail Filizfidanda katıldı.
26 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI