21 Ekim 2018

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, AKP ADAPAZARI KADROLARINA KONUŞTU: MERKEZDE 91 PROJE


Büyükşehir Belediyesi tarafından Yerel Buluşmalar kapsamında düzenlenen istişare toplantılarının ilki Adapazarı’nda gerçekleştirildi. Başkan Toçoğlu, Adapazarı ilçesine 68 milyonluk yatırım yaptıklarını açıkladı.

ÜSTÜN VE UNCUOĞLU
Büyükşehir Belediyesi tarafından Yerel Buluşmalar kapsamında düzenlenen istişare toplantılarının ilki AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı’yla gerçekleştirildi. Reisoğlu Restoran’daki ilk toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir üst düzey yöneticileri ve partililer katıldı.
SİZLERİN SAYESİNDE
Toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “2014 seçimlerinden sonra tüm il Büyükşehir hizmet alanına girdi. Bizde Büyükşehir olarak her ilçemize hizmet götürmeye çalıştık, çalışıyoruz. Adapazarı bizim lokomotif ilçemiz. Belki gözden kaçırdığımız, küçük dokunuşlar ile düzeltebileceğimiz örnekler olabilir. Bunları sizlerin sayesinde çözüme kavuşturacağımıza inanıyoruz” dedi.
DEPREMİN İZLERİ
Başkan Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir olarak Adapazarı’nda çok önemli hizmetleri hayata geçirdik. Göreve geldiğimizde ilk olarak depremin izlerini ortadan kaldırdık. Cadde güzergâhlarını yeniledik. Şehrimize yeni yeşil alanlar kazandırdık, yaşam alanları oluşturduk. Adapazarı’na yeni otoparklar, duble yollar, bulvarlar ve kavşaklar kazandırdık “ şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yerel Buluşmalar kapsamında düzenlenen istişare toplantılarının ilki AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı’yla gerçekleştirildi. Reisoğlu Restoran’daki buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir üst düzey yöneticileri ve partililer katıldı, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 2019 seçimi bugüne kadar yapmış olduğumuz seçimlerden çok daha önemli olan bir seçim olduğunu ifade etti.
ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ
Toplantının hayırlı olmasını dileyerek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “2014 seçimlerinden sonra tüm il Büyükşehir hizmet alanına girdi. Bizde Büyükşehir olarak her ilçemize hizmet götürmeye çalıştık, çalışıyoruz. Adapazarı bizim lokomotif ilçemiz. Belki gözden kaçırdığımız, küçük dokunuşlar ile düzeltebileceğimiz örnekler olabilir. Bunları sizlerin sayesinde çözüme kavuşturacağımıza inanıyoruz. Çözülemeyecek bir sorun yok. Şehrimizi ciddi hizmetlerle buluşturuyoruz. Önümüzde 2019 seçimleri var. Bu önemli seçimi birbirimize sahip çıkarak çok verimli geçireceğimize inancım tam.” 
İLÇEMİZİ YENİLEDİK
Adapazarı ilçesine yapılan yatırımlardan kısaca bahseden Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir olarak Adapazarı’nda çok önemli hizmetleri hayata geçirdik. Göreve geldiğimizde ilk olarak depremin izlerini ortadan kaldırdık. Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarına hız verdik. Cadde güzergâhlarını yeniledik. Şehrimize yeni yeşil alanlar kazandırdık, yaşam alanları oluşturduk. Adapazarı’na yeni otoparklar, duble yollar, bulvarlar ve kavşaklar kazandırdık. Ulaşım Master Planı ile toplu taşıma filomuzu güçlendirdik. Kültürel çalışmalara hız verdik. İlçemize yeni kültür binaları kazandırdık. Sosyal hizmetlerde devrim niteliğinde yenilikler yaptık ve bu alanda Türkiye 3.sü olmayı başardık. Büyükşehir olarak eğitime katkılar sunduk ve modern binalar inşa ettik. Spora ve sporcuya büyük destek verdik. SASKİ ekiplerimiz tarafından, altyapı yenilendi” ifadelerini kullandı.
VİZYON PROJELER
Başkan Toçoğlu, yaptığı konuşmada ilçede önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek olan projeler hakkında da bilgi verdi. Bu projeler arasında yıkılan AFA yerine yapılacak olan Kültür ve Kongre Merkezi olduğunu ifade eden Toçoğlu, “Demokrasi meydanı için yeni bir proje hazırladık. Yenikentin çehresini değiştirecek, Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet adasını birleştirdik. Atatürk İlkokulunun bulunduğu bölgeye otopark yapılması için düğmeye bastık. Maltepe  Tesisleri kullanıma açılacak. SEKAY Projesi bunlardan biri” dedi.
MOTOR GÜCÜ
Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, ise Adapazarı’nın şehrin motor gücü olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Hizmetlerin çoğunun Adapazarı’na odaklandığını belirten Üstün, “Adapazarı önceki yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da lider ilçe olma özelliğini taşıyacaktır. Mahallelerin liderleri ise sizlersiniz. Seçimler mahalle siyaseti ile kazanılır” ifadesini kullandı. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Belediyelerimizin görevi insanımızın yaşam kalitesini arttırmaktır. İnsanımızın daha rahat yaşaması için hizmetler sunmaktır. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlere baktığımız zaman insanımıza çok iyi hizmetler sunuluyor. Bu hizmetler de biz teşkilatları ziyadesiyle memnun ediyor.. diyerek konuştu
YÜZDE 51 OY
AKP MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, katılımın fazla olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti. Partilerinin devlet ve millet ile iç içe olduğunu hatırlatan Uncuoğlu, “
Tüm teşkilatlarımız ile burada 2019 seçimleri bütün bu emeklerin karşılanması için yüzde 51 almamız gerekmektedir. Tüm Türkiye’ye destek vermemiz lazım. Bu milletin alın terini çalmak isteyenlere biz fırsat vermeyelim” dedi


8,5 yılda 91 proje
Orta hasarlı binalar yıkıldı. Şehir merkezindeki prefabrik yapılar kaldırıldı. TOKİ işbirliğiyle 448 konut, Şemsiyeli Park, Yenikent Park, Korucuk Park, Gar Meydanı, Orhan Camii, Yenicamii Yenileme, Süpürgeciler Sitesi, Yazlık-Yenikent Rekreasyon, Ulaşım Master Planı ve Yeni Ulaşım Filosu, Korucuk Duble Yolu, Orta Garaj, Donatım Garajı, Karaağaçdibi Garajı, Yeni Stadyum Bağlantı Yolları, Katlı Otopark, Şal Sokak, Mithatpaşa Yeni Duble Yolu ve Kavşak Düzenlemesi, Yazlık Kavşağı-Kipa arası yenileme, Tepekum-Kuyudibi 4 kilometrelik yeni bulvar, Adnan Menderes Caddesi, Bosna Caddesi, Orhangazi Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, Çark Caddesi, Kafeler Sokağı Yenileme, Papatya, Menekşe ve Gökalp Sokak, Yuvam ve Saraçlar Sokak Yenileme, 450 bin ton asfalt, Kart54, Şehrin 3. Giriş Kapısı, Yazlık Kavşağı, Salmanlı Köprüsü, Akçakamış Köprüsü, Şeker Mahalle yeni bağlantı köprüsü, Necmettin Erbakan Bulvarı bağlantı köprüsü, Yavuz Selim Caddesi, Kavşak düzenleme çalışmaları, Karaağaç Bulvarı Düzenleme, Şehre 3. Köprü ve Yeni Duble Yol, Sakarya Sanat Galerisi, Ofis Sanat Merkezi, Faik Baysal Kütüphanesi, Karaman SAMEK, Ziya Taşkent Konser Salonu, Yenikent Kültür Merkezi, Kent Orkestrası, Tarihi Alicanlar Konağı, Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi, Tarihi Sabit Efendi Konağı, Sosyal Gelişim Merkezi, SEMOS, Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelsiz Kafe, Yaşlı Destek Merkezi, Şehit ve Gaziler Derneği, Vali Mustafa Büyük İmam-Hatip Lisesi, Yenikent Meslek Yüksek Okulu, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Yurt, Atatürk Anadolu Lisesi çevre düzenlemesi, Karaman Geçici Eğitim Merkezi, Yeni Sakarya Stadyumu’na arsa tahsisi, Rüstemler’e yeni sentetik saha, Harmanlıkspor Sentetik Saha, Hakem ve Gözlemciler Derneği, Büyükşehir Basketbol Takımı, 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası, Tarihi Çark, Kentpark Kafe-Restoran, Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi, Geçici Hayvan Bakımevi, AKOM, Yeni İtfaiye Teşkilatı, Maltepe Sosyal Tesisleri, Tarihi Uzunçarşı, Akçay Barajı-Yeni İçmesuyu Kaynağı, HES, Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisleri, içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmaları, muhtelif altyapı yatırımları, Kongre Merkezi, Demokrasi Meydanı, Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası, Katlı Otopark, SEKAY, Tarihi Kuyudibi Konağı…
 
28 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI