19 Eylül 2018

EN ANLAMLI MEKTUP


İHH, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen'in yürüttüğü "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında, Çaybaşı Yeniköy İlkokulu öğrencileri, Moritanya ve Sudan'daki 2 çocuğa duygu yüklü mektup yazdı

Sakaryalı öğrenciler Moritanya ve Sudan'da yardım ettikleri iki yetim çocuğa yazdıkları duygu yüklü mektupları gönderdi. İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen'in yürüttüğü "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında, Çaybaşı Yeniköy İlkokulu öğrencileri, Moritanya ve Sudan'daki yetimlere el uzatmak için harekete geçti.
AYLIK İHTİYAÇLAR
Moritanya'dan Hamza ve Sudan'dan İman'ın aylık rutin olarak başta eğitim olmak üzere sağlık, gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için kumbarada para biriktiren minik öğrenciler, topladıkları yardımı İHH aracılığıyla arkadaşlarına gönderdi. Duygu ve düşüncelerini kaleme alan öğrenciler, yazdıkları mektupları da yetim arkadaşları Hamza ve İman'a ulaştıracak.
TANIŞMAK İSTİYOR
Çaybaşı Yeniköy İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Çınar, Moritanyalı Hamza'ya yazdığı mektupta arkadaşını görmek istediğini belirtti. "Sen de benimle tanışmak istiyor musun?" diyen Çınar mektubunda, "İnşallah bir gün tanışırız. Moritanya'da neler oluyor? Ben sizin ülkenizi hiç görmedim. Bizim ülkemiz çok güzel. İnşallah senin yaşadığın yer de güzeldir. Sen yazı yazabiliyor musun? Bilmiyorsan ben sana öğretebilirim. Sen İngilizce mi konuşuyorsun yoksa Arapça mı? Türkiye'de Türkçe konuşuyoruz. Size yardım etmeyi çok seviyoruz." ifadesini kullandı. Öte yandan Sakarya'da "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında, son bir yılda 350 okuldan öğrencilerin 150 ülkeden 2 bine yakın yetime yardım ettiği öğrenildi. 
31 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI