16 Ekim 2018

HENDEK'E YENİ İÇME SUYU HATTI


SASKİ tarafından Hendek’te hayata geçirilen çalışmaları inceleyen Dr. Rüstem Keleş, “22 mahallesi için en ileri teknolojiye sahip arıtma tesisi ve 16 mahalle için yeni içme suyu hatları inşa ediyoruz” dedi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Hendek’e ziyarette bulunarak Uludere Grubu İçme suyu 1. Kısım Projesi ve Uludere İçme suyu Arıtma Tesisi Projesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Uludere Grubu İçme suyu 1. Kısım Projesi’nde kısa süre önce başlayan çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Dr. Rüstem Keleş, “10 mahalleye hitap edecek 2. Kısım için ise ekiplerimiz sahada ölçüm ve proje çalışmalarını sürdürüyorlar. Projenin hazırlanmasının ardından kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız” diye konuştu.
SORUN KALMAYACAK
Dr. Rüstem Keleş, “Hendek’te önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Nuriye, İkbaliye, Yeniköy, Kalayık, Hüseyinşeyh ve Bayraktepe Mahallelerinde yaşanan su yetmezliği ve bulanıklık sorunlarını ortadan kaldıracak 7 bin metrelik Uludere Grubu İçmesuyu 1. Kısım Projesi kapsamındaki çalışmalarımızda ise 3 bin metrelik kısım tamamlanmış durumda. 50 metreküp kapasiteye sahip olacak depoda betonarme imalatları tamamlandı. Proje kapsamında inşa edilecek terfi merkezinde ise kazı imalatlarımız bitti. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah 1. kısım projesini kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Uludere Grubu İçmesuyu 2. Kısmı için projelendirme çalışmaları devam ediyor. Projemizin hazırlanmasının ardından kısa süre içerisinde ihaleye çıkarak 10 mahallemize daha sağlıklı ve bol su ulaştıracağız” dedi.
22 MAHALLEYE SU
Hendek’in 22 mahallesine kaliteli ve bol su ulaştıracak Uludere İçme suyu Arıtma Tesisi’nde çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Dr. Rüstem Keleş, “2 milyon 300 bin lira bedelle inşa ettiğimiz tesisimiz saatte 300 metreküp su arıtma kapasitesine sahip olacak. Betonarme imalatlar tamamlandı. Arıtma binası yüzde 70 oranında bitti. Mekanik ekipmanların montajına ise başladık. Uludere İçme suyu Arıtma Tesisi Projemizi hazırlarken tesisi inşa edeceğimiz bölgede yer alan yaklaşık 300 yıllık çınar ağacını da hesaba kattık. Projeyi asırlık çınar ağacına göre revize ettik. Arıtma binası Çınar ağacına göre konumlandırıldı. Ağacı koruma altına aldık” dedi.
31 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI