FEVZİ KILIÇ'TAN İLGİNÇ ANEKDOT3 Ocak 2018, Çarşamba

İlk gün üç oda, kongre yaparak  yeni yönetimini belirledi. Bu kongrenin siyasiler açısından en çok ilgi göreni ise Minübüscüler Odası  kongresi oldu.
Bu kongreye AKP Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ali İhsan Yavuz yanında AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç katıldı. Her iki milletvekilinin konuşmalarının ardından SESOB Başkanı ve aynı zamanda divan başkanı Hasan Alişan, ilin patronu benzetmes i yaparak Fevzi Kılıç’ı davet etti.
Tabi meslek odaları genel kurulu olunca, üyelerde kongrede bir takım sorunları sıraladı. Bu sorunlara karşılık ise  SESOB Başkanı Alişan’da konuşunca, Kılıç kürsüden yaptığı konuşmada ilginç  bir anektot paylaştı.  Kılıç, bir doktar tanıdığına, hastalarının arasında en çok hangi kesimi  beğeniyorsunuz diye sorduğu cevap kesimine  ‘Esnaflar’ cevabı almış. Kılıç, nedenini de sorunca,  doktor “Şikayetlerini en kısa zamanda onlar anlatıyor, sorunlarını en kısa zamanda anlayabiliyorsunuz” diye cevap almış.
Bu anısını paylaşan Kılıç, konuşmasında bu anektodu anlatarak, “Sorunlarına en hakim kesim esnaflar” diyerek  esnafların ne kadar pratik olduğunu belirterek, övgüler yağdırdı.

Bu haber toplam 74653 defa okundu.