APEK BAŞKANI ŞEKER KURUMUNUN KESTİĞİ 70 MİLYONLUK CEZA İÇİN KONUŞTU: O CEZA SİLİNSİN10 Ocak 2018, Çarşamba

YENİHABER’E ZİYARET
Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Sebahattin Kabasakal ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Müdürümüz Sezai Matur’la görüştüler. Kabasakal, KHK ile kapatılan Şeker Kurumu’nun Adapazarı Şeker Fabrikası’na kestiği 70 milyon liralık cezanın kurumun kapatılmasıyla birlikte anlamsızlaştığını belirterek yok sayılmasını istedi.
KOOPERATİFİN ÜZERİNDE
Şeker Fabrikası’nın dikim alanı dışından pancar aldığı için kesilen cezanın daha sonra bu alanların kanunla serbest bırakılmasıyla da anlamını yitirdiğini belirten Kabasakal “ O tarihten bu yana cezanın silinmesi için çabalıyoruz. Ancak Şeker Fabrikası satılırken zorunlu olarak kooperatifin üzerinde kaldı. En son KHK ile Şeker Kurumu’nun kapatılmasının ardından bu cezanın hükmü kalmadı” dedi.
VEKİLLERİMİZLE BİRLİKTE
Kabasakal cezanın silinmesi için iktidar partisi milletvekillerinin tümünün birlikte hareket ederek gerekli temaslarda bulunduğunu belirten Kabasakal “ Bu konuda milletvekillerimizin her biri büyük gayret sarfediyor. Vekillerimizle birlikte ziyaret ettiğimiz her yerde haklı olduğumuz söyleniyor. En kısa zamanda o borcun silinerek kooperatifimizin rahatlatılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 3289 defa okundu.