20 Eylül 2018

SAPANCA'YA TELEFERİK GELİYOR


Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' vesilesi ile basınla buluştu. Başkan Yılmazer, programda Sapanca için teleferik müjdesi verdi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir restoranda Sakarya'da görev yapan gazetecilerle buluştu. Buluşmada Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer tarafından '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' için özel yaptırılan ve ortasında fotoğraf makinesi bulunan pasta gazeteciler ile birlikte kesildi. Vatandaşlara verdiği sözleri 4 yılda yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Yılmazer, Sapanca’nın Sakarya'nın vazgeçilmez misafir odası olduğunu belirtti. Yılmazer, "Sapanca'nın üstün ve zayıf yönlerini, dış tehditler nelerdir, ıslahatlar nelerdir bunları hayata geçirdik. 50 yıllık ortaöğretim problemini çözdük. Sapanca'mızda çok modern ve açılışının da yakında olacağı hem ortaokul hem lise, imamhatip ortaokulu ve lise konferans alanı ve spor alanıyla, çevresel güzelliğiyle müthiş bir okul kazandıracağız, bitmek üzere. Yakın zamanda Sakarya'mıza hitap edecek, Turizm Anadolu Lisesi'nin Yanık Mahallemizde temeli atılacak. Bunlarda yapıldığında Sapanca'mızda ortaöğretim noktasında eğitim sorunu bitmiş olacak. 20 milyon TL'ye mal olan bir Turizm Fakülte binamızı üniversitemize ücretsiz bir şekilde tahsis ettik ve şuanda yaklaşık bin öğrenci orada eğitim görüyor" şeklinde konuştu.
MAHMUDİYE’YE TELEFERİK
Sapanca'ya gelen turistlerin 24 saati nasıl dolduracakları hakkında program ve çalışmalar da yaptıklarını dile getiren Başkan Yılmazer, Mahmudiye ve Kırkpınar arasına yakın bir zamanda kurulacak olan teleferik projesinin de müjdesini verdi. Yılmazer, "Büyük projeler konusunda başka ne yapabiliriz dedik. Sapanca turizm ilçesi ise turizm için yurtdışı ve yurtdışından Sapanca'ya gelen veya gelecek kitlelerin Sapanca'ya neden gelmek istedikleri sorusuna cevap arayarak yola çıkıyoruz. Gelen ailelerin 24 saati nasıl dolduracaklarının program ve çalışmasını yapıyoruz. Mahmudiye'de teleferik projesini hayata geçireceğiz inşallah, uğraşıyoruz. Mahmudiye'de 70 dönümlük bir yeri 4 yıl öncesinde ileriyi görerek yani turizm ilçesi olduğundan bize lazım olacağını düşündüğümüzden dolayı kiraladık. 4 yıldır kirasını ödüyoruz ve bugün hiç sıkıntı çekmeden teleferik istasyonumuzun bir ayağını oraya koyacağız diğer ayağını da Kırkpınar merkez anayol güzergahına koyacağız. Ruhsat kestikten 7 ay sonra teleferiğe bineceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.
10 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI