THK'DAN EĞİTİME DESTEK11 Ocak 2018, Perşembe

Türk Hava Kurumu merkez yönetim kurulu üyesi ve THK Kocaali Şube Başkanı Mithat Sarı, Kocaali Kaymakamı Alper Balcı ile birlikte merkez ve köy okullarını ziyaret etti. Ziyaretlerinde Türk Hava Kurumunun öğrenciler için hazırladığı boyama kitapları, defterler gibi öğrencilerin okuma, yazma, resmetme konusunda gelişmelerine katkıda bulunacak setleri dağıttı.
TÜM İKANLAR
İlk olarak Kocaali Kirazlı ve Kestanepınarı köylerinde öğrencilerle buluşan Sarı, yaptığı açıklamada, “Bugün burada bir köy okullarımızda çocuklarımızla buluştuk.
Kurumun eğitim ve öğretimde öğrencilerimiz için oluşturduğu tüm imkânlarını ilimiz ve ilçelerimizde öğrencilerimiz için seferber etmek başlıca görevim. Bu anlamda Türk Hava Kurumumuzun Sakaryalı çocuklarımıza gönderdiği hediyelerimizi dağıtıyoruz” dedi.
MUTLU OLDUK
Kaymakam Alper Balcı ile  Kocaali’de güzel bir programı ortaya koyduklarını belirten Sarı, “Öğrencilerimiz aldıkları hediyeler nedeniyle mutlu oldular. Çocuklarımızın mutluluğuna şahit olmak bizleri de oldukça mutlu etti. Kurum olarak bu tür eğitime ve sosyal hayata destek programlarımız sürecektir.   Türk Hava Kurum olarak tüm ilçelerimizde Ramazan ve Kurban Bayramlarımızda bazı sosyal çalışmalar yapmaktayız” ifadelerini kullandı

DEVAM EDECEK
İlimizde ve ilçelerimizde görev yapan  kamu görevlilerinin kurum olarak yaptıkları sosyal ve eğitim çalışmalarına her-zaman destek verdiklerini ifade eden Sarı, “Bugünde Kocaali ilçemiz merkez ve köylerinde Türk Hava Kurumu olarak öğrencilerimizle buluşmamızda bizlere eşlik etikleri için Kocaali Kaymakamı Sn. Alper Balcı’ya teşekkür ederim.  Kurumumuzun başta sosyal ve eğitim programları olmak üzere bugün gerçekleştirdiğimiz program gibi programları il genelinde, şubelerimiz aracılığıyla hayata geçirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Şerif Sarı/KOCAALİ


Bu haber toplam 3227 defa okundu.