20 Eylül 2018

FİKRİ ARSLAN: BİZİM SİYASETİMİZ HİZMET


10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarını ağırlayan Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Yenikent’in sorunlarını dile getirdi. Dernek Başkanı Fikri Arslan, “Bizim siyasetimiz hizmet” dedi.

Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Camili’de bulunan Dernek binasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle kahvaltı düzenledi. Düzenlen kahvaltıya basın mensupları yanında; Dernek Başkanı Fikri Arslan, Camili Muhtarı Yunus Özçelik, Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyt Ulu ve Dernek yönetim i katıldılar. Başkan Fikri Arslan Kısa bir konuşma yaptı. Arslan, yaptığı konuşmada derneklerinin kuruluşu hakkında bilgi verdi. Daha sonra bölgenin sorunları ile ilgili değerlendirmede bulunan Arslan, “Öncelikli olarak bu bölgede insan gibi yaşamak istiyoruz” dedi.
GÖZDEN UZAK
Başkan Arslan şöyle devam etti,  “ İnsanca yaşamak için taleplerimizi ortaya koyuyoruz. Yaptıklarımız, ziyaretlerimiz zaman zaman farklı anlaşılıyor. Ancak, bizim böyle bir derdimiz yok. Bizim tek sıkıntımız şehirden uzak olmamızdır. Gözden uzak olan gönülden de uzak olur. Biz gelişmelere siyasi bakmıyor hizmet olarak bakıyoruz. Bu bölgenin halkı burayı otel olarak kullanıyor. Bizler sıkıntılarımızı yetkililere ulaştırıyoruz. Dernek olarak hizmet isterken; Camili, karaman ve Korucuk diye ayırmadan Yenikent olarak istiyoruz. Siz değerli gazeteciler bu bölgenin ve bizim sesimizsiniz. Bizim siyasetimiz buraya hizmettir.” 
RAYLI SİSTEM
Arslan, “Öncelikle derneğimizin yeni lokalinin yapılmasında bize destek olan Zeki Başkana teşekkür ediyoruz. Ancak, sıkıntılar yok mu var, ilk başta ve en büyük talebimiz bizi merkez ile bütünleştirecek olan raylı sistemin hayata geçirilmesidir. Bu projeye hayata geçtiğinizde, bu bölgeye geliş gidişler artacaktır” derken, bölgenin yaşayan bir şehir olması gerektiğini ifade etti. Yakın zamanda açıklanan Ayçiçek Vadisi ve Bisiklet adasının bölgeye bir nebze canlılık kazandıracağını vurgulayan Arslan, “Adliye ile ilgili gelişmeler var. Yeni adliye Valilik yanında yapılacak” diyerek katılımcılara teşekkür etti.
MUHTARLAR KONUŞTU
Toplantıda Muhtarlarda söz aldı. Karaman mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık Karaman bölgesinde aile çay bahçeleri ve parkların eksikliğini dile getirdi. Çalık, Bayraktepe Park projesinin bölgeye canlılık katacağını ifade ederken, adalar arası parkların ve yeşil alanlarının bakımının, bundan sonra belediye tarafından yapılacağını söyledi.  Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik Yenikent bölgesinin sorunlarının belli olduğunu kısaca özetledi. Korucuk Mahallesi Muhtarı Cüneyt Ulu, Korucuk mahallesinin en acil ihtiyacın ulaşım olduğunu ifade ederken, çöp ve köpek sorununun da sıkıntı yarattığını ifade etti.
ACİL SERVİS İHTİYACI
Korucuk Mahallesinin 30 binli nüfuslara yaklaştığını da vurgulayan Muhtar Ulu, “Biz asıl önemli sorunumuz ise Korucuk Hastanesinde acil servis  olmamasıdır. Yenikent’te hastane var. Ama, ulaşım git gel. Sıkıntıları yaşanıyor. Bin yataklı hastane yapılacak. Ama, İzmit’in köyleri bize yakın. Buradaki acil servis, bölge için mecburiyettir” diyerek sözlerini tamamladı.  Yapılan toplantı sonrasında Dernek yöneticileri, muhtarlar ve gazeteciler bölgede incelemelerde bulundular. Karaman Korucuk’tan geçen 3. Köprü bağlantısı otoban olmak üzere, Camili Ayçiçek vadisi,  Bisiklet adasının çalışmalarını ve Karaman Mahallesinde Bayraktepe park alanını yerinde incelediler. İ.Şener SAK
13 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI