16 Ağustos 2018

ERDOĞAN ISIR: DEMOKRASİDEN UZAKLAŞILIYOR


CHP İl Başkanı Erdoğan Isır dün OHAL ile ilgili yaptığı açıklamada, demokrasiden hızla uzaklaşıldığını belirterek, “OHAL, gelinen süreçte iktidar partisinin muhalif kesimlere yönelik bir sindirme operasyonuna dönüşmüştür” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi 81 ilde ortaklaşa bir basın açıklaması yaptı. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Teşkilatı önünde basın açıklamasını okudu. Isır açıklamasında, “Ülkemizin on sekiz aydan bu yana OHAL rejimi ile yönetilmektedir. 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişimi ardından 20 Temmuz ilan edilen OHAL, milli iradeye demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere yönelik bir karşı darbe haline almıştır. Darbe ve darbecilerle mücadele bahanesi ile başlayan OHAL, gelinen süreçte iktidar partisini karşısında duran tüm muhalif kesimlere yönelik bir sindirme operasyonuna dönüşmüştür” dedi.
SEÇİM TARİHE GEÇTİ
Demokrasiden hızla uzaklaşıldığını dile getiren Isır, “OHAL altına gidilen referandum da mühürsüz seçim olarak tarihe geçmiş milli iradenin gaspı alenileşmiştir.  OHAL KHK’lar, toplumun üzerinde sallanan bir kılıç olarak seslerini yükselmek isteyen tüm kesimlere yönelik bir silah halini almıştır. Anayasayı yok sayan bir anlayışı ile, KHK’lar yasal kapsamından çıkarılmış, yetki çerçevesini aşmıştır. Böylesi bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisi ilk günden bu yana Cumhuriyetin temel değerlerini savunmaya, baskı rejimine karşı parlamenter demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam etmektedir. CHP Demokratik Kitle Örgütleri ve Sendikalar olarak bir kez daha ifade ediyoruz; OHAL’e artık yeter OHAL kaldırılsın demokrasi istiyoruz! Dedi.
13 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI