23 Ekim 2018

VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU, SUUDİ YATIRIMCILARA SAPANCA’YI GEZDİRDİ: ŞEHRİ TANITMAYA
 DEVAM EDECEĞİZ


Suudi yatırımcılara şehri tanıtan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Tüm ilçelerimizin büyük yatırımcılara kapısı her zaman açıktır. Yatırımcılara şehri tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

SAPANCA’YA GELDİLER
Vali İrfan Balkanlıoğlu, Suudi Arabistan’ın en büyük şirketlerinden biri olan Al Ajaji Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmad Abdullah Alajaji ve Türkiye CEO’su Eser Serbest’i misafir etti. Alajaji, ilimize Sapanca’yı görmeye geldiklerini belirterek, Vali Balkanlıoğlu’na teşekkür ettiklerini ifade etti.
YATIRIMA UYGUN
Şirket CEO’su Eser Serbest ise, Sakarya’nın doğası, insanı ve iklimi ile coğrafi konumu bakımından memnun kaldıklarını ifade ederek, “Sakarya yatırım için çok uygun bir şehir. İstanbul’a yakınlığı da ayrı bir önem arz ediyor” dedi. Vali İrfan Balkanlıoğlu da ilimizin kalkınması için her yerde tanıtım yaptıklarını söyledi.
KAPIMIZ AÇIK
Vali Balkanlıoğlu, “İlimizi ve Sapanca’mızı çok beğendiler ve yatırım yapmayı istediklerini söylediler. Onlara ilimizin sadece turizm alanında değil, doğa, yayla, termal ve spor turizmi açıcından da zengin olduğunu anlattık. Sapanca ile birlikte tüm ilçelerimizin de büyük yatırımcılara kapısı her zaman açıktır” diye konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ülkemizin özellikle Karadeniz Bölgesinde turizm yatırımları ile adından söz ettiren ve Suudi Arabistan’ın en büyük şirketlerinden biri olan Al Ajaji Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmad Abdullah Alajaji ve Türkiye CEO’su Eser Serbest’i misafir etti. 20 yılı aşkın süredir Suudi Arabistan coğrafyasında, 4 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini ve Karadeniz Bölgesinin Arabistan vatandaşları tarafından tercih edilme sebeplerinin oluşmasında ciddi katkıları bulunduğunu belirten Ahmad Abdullah Alajaji, ilimize Sapanca’yı görmeye geldiklerini belirterek, misafirperverlikleri için Vali Balkanlıoğlu’na çok teşekkür ettiklerini ifade etti. Şirket CEO’su Eser Serbest ise, Vali Balkanlıoğlu ile yaptıkları görüşmede ilimizin doğası, insanı ve iklimi ile coğrafi konumu bakımından memnun kaldıklarını ifade ederken, yatırıma çok uygun bir şehir olan Sakarya’nın İstanbul’a yakınlığının da önem arz ettiğini ifade etti.
TURİZM ELÇİSİ GİBİ
Sakarya’nın, gezmeye ve görmeye değer Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi olduğunu ve Sapanca’nın da ülkemizdeki en güzel ilçe olduğunu ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “İlimizin her alanda kalkınması için her yerde tanıtım yapıyoruz. Bugün de Suudi Arabistan’ın en büyük yatırım şirketlerinden birisi olan Al Ajaji Group sahibi Sayın Ahmad Abdullah Alajaji ve CEO Sayın Eser Serbest ile hem ilimizi hem de Sapanca’mızı gezdik, yatırım alanları hakkında kendilerini bilgilendirdik. İlimizi ve ilçemizi çok beğendiler, tanıtımımızdan memnun kaldılar ve burada yatırım yapmayı istediklerini söylediler. Kendilerine ilimizin sadece turizm alanında değil, doğa, yayla, termal ve spor turizmi açıcından da zengin bir konuma sahip olduğunu anlattık. Sakarya’mızın da, Sapanca ile birlikte tüm ilçelerimizin de büyük yatırımcılara kapısı her zaman açıktır” dedi. Misafirleriyle uzun süren bir görüşmede gerçekleştiren Vali Balkanlıoğlu, yerli veya yabancı tüm yatırımcılara ilimizi tanıtmak için turizm elçisi olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
14 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI