21 Ağustos 2018

AMATÖR BALIKÇILAR FEDERASYON KURDU


7 ayrı bölgede bulunan Amatör ve sportif balıkçılık dernekleri bir araya gelerek kısa adı ABAF olan Amatör Balıkçılık Federasyonu'nu kurdu.

Ülkemiz denizlerinin ve iç sularımızın (göl, gölet, baraj vb.) azalan balık stokları, deniz ve tatlı su da oluşan kirlilik, amatör ve sportif balıkçılığa teşvik ve balıkçılık hobisine gönül verenleri bir platformda buluşturarak gelecek nesillere temiz bir doğa, iyi bir gelecek, sürdürülebilir balıkçılık adına sağlam temeller atarak daha iyi bir toplum, ve bu konularda sorumluluk sahibi eğitimli bireyler yetiştirmek için ülkemizin 7 ayrı bölgesinde bulunan Amatör ve sportif balıkçılık dernekleri bir araya gelerek kısa adı ABAF olan Amatör Balıkçılık Federasyonu'nu kurdu.
KURUCU YÖNETİM
Federasyonun kuruluşu misyon, vizyon, amaç ve kapsamı ulusal bir kanalda 2 saatlik bir canlı yayın ile ülke geneline duyurularak lansmanı yapıldı. Adana ÇUBADER, Bodrum BORABDER, Eskişehir ETSOBDER, Konya KOSABDER, İstanbul İSKOBDER, Kocaeli KAMADER ve Sakarya BALIK TUTKUNLARI derneklerinin bir araya gelmesiyle kurulan Amatör Balıkçılık Federasyonu'nun yapılan genel kurulu saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yönetim kurulu seçildi kurucu dernek başkanlarından oluşan yönetim kurulu görev dağılımı ise şu şekilde belirlendi.
YÖNETİM KURULU
Başkan : Engin Uztürk (KOCAELİ KAMADER), Genel Sekreter : Faruk Baştürk (SAKARYA BALIK TUTKUNLARI), Sayman. : Ö. Muammer Yersel( İSTANBUL İSOBDER), Bşk. Yrd. : Mustafa Uyar( BODRUM BORABDER), Bşk. Yrd. : Tuluhan Torun (ADANA ÇUBADER) Bşk. Yrd. : A. Melih Karaküçükoğlu( KOYA KOSABDER)
Bşk. Yrd. : Fatih Garip( ESKİŞEHİR ETSOBDER), Yön. Krl. Üye. : İ. Melih Meriç (BODRUM BORABDER), Yön.Krl.Üye. : Prof. Dr. Cem Çevik
17 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI