18 Ağustos 2018

FEVZİ KILIÇ KİME GÖNDERME YAPTI: BİZE DE SORARLAR!


AKP İl Başkanlığı için yeniden aday gösterilen Fevi Kılıç düzenlediği basın toplantısında “Zaman zaman bizi sorarlar, zaman zaman da bize sorarlar” diyerek göndermede bulundu. Kılıç, yeni görev döneminde Sakarya’nın sorunlarına daha fazla ağırlık verecekl

SAKARYA’NIN SORUNLARI
Genel Merkez tarafından yeniden AKP İl Başkan adayı gösterilen Fevzi Kılıç, Premier Otel’de düzenlediği basın toplantısında süreçle ilgili bilgilendirmede bulundu.  Kılıç geçen 3 yıllık görev dönemi içinde teşkilat sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kaldıklarını belirtirken “Bundan sonraki süreçte Sakarya'nın sorunları ile alakalı hangi nokta da hangi şiddette cümleler söylenecekse biz onu söyleriz” dedi.
SİYASETİN KEYİFLİ TARAFI
Kılıç ilçe kongrelerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini belirtirken  “Siyasette zaman zaman bir otokontrol sistemi de vardır. İlçe başkanları kongresinde bize sorarlar, il kongresinde de bizi sorarlar. Yani zaman zaman bizi sorarlar, zaman zaman da bize sorarlar. Siyaset böyle bir şeydir. Bu siyasetin keyifli tarafıdır. Bugün bizi soruyorlar yarın bize sorarlar” şeklinde konuştu.
ADA TRENİ GELMELİ
Başkan Kılıç, kongre tarihinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına göre belirleneceğini ancak Mart’ın ilk iki haftası içinde olacağını dile getirdi. Ada Treni’nin merkeze gelmesiyle ilgili de konuşan Kılıç, “TCDD Genel Müdürü ile görüştüm. Trenin merkeze gelmesini isteriz ancak TCDD’nin çözümü trafiği sıkıntıya sokar. Görüşmeleri yaparız ve inşallah ortada buluşma sağlanır” diye konuştu.
ZEKİ BAŞKANI SEVERİM
Belediye başkanları ile bir sıkıntı yaşamadığına dikkat çeken Başkan Kılıç, “Ben Büyükşehir Belediyesi’nde 6 yıl başkan vekilliği yaptım. Zeki Başkanı da çok severim. O da beni sever. Siyaset gereği farklı düşünceler olabilir ama bu birbirini istemiyor anlamına gelmez. İlçe belediye başkanları ile de hiçbir sorunumuz olamaz. İlçe belediye başkanlarımıza telkinlerde bulunuyoruz. Koltuğun hakkını vermek gerekiyor” dedi.

AKP Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç dün sabah Best Western Premier Otel’de basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Göreve geldiğinin 3’üncü yılında olduğunu belirten Başkan Kılıç, “Aradan 3 yıl geçti. İnsan geriye dönüp baktığı zaman vaktin nasıl geçtiğini anlamıyor ama ileriye baktığınızda 3 yıl çok uzun bir zaman gibi görünüyor. Görev bize verildiğinde hemen 7-8 gün içerisinde listemizi hazırladık ve kongremizi gerçekleştirmiştik. Seçim kurulundan mazbatayı aldığımız gün 7 Haziran seçimleri için aday adaylıkları müracaatlarının başvuruları başlamıştı. Etik olmayacağını düşündüğümüz için belediye meclis toplantısında da meclis üyeliğimizden istifa ettim” dedi.
15 TEMMUZ BAŞARISI
7 Haziran seçimlerinde Sakarya’da milletvekili kaybetmediklerini dile getiren Başkan Kılıç, “1 Kasım seçimlerinde de yüzde 67.3 oy oranıyla Türkiye ortalamasının 17 puan üzerinde oy aldık. Hakikaten teşkilatlarımız kısık ateşte pişmiş gibi kıvama gelmişti. 1 Kasım seçimlerinden sonra hükümetimiz güzel işler yaparken önümüze bir 15 Temmuz Darbe girişimi çıktı. O gün teşkilatımızda buluştuk ve Sakarya'da 183 bin kişiye mesaj atıp ulaşarak, vatandaşlarımızı sokağa döktük. Teşkilatımızın ve Sakarya’mızın sadece 15 Temmuz'da yapmış olduğu mücadele gerçekten bir başarı hikayesidir” dedi.
BEKLENTİLER YÜKSEK
16 Nisan Referandumunda Sakarya’nın üzerine düşeni yerine getirdiğini vurgulayan Başkan Kılıç, “Genel Merkezde Sakarya’dan hep güzel sözlerle bahsettiler. Bizden de beklentilerinin hep yüksek olduğunu dile getirdiler. Çünkü Sakarya aksiyonel bir şehir” dedi. Referandumdan sonra kongre süreçlerinin başladığını hatırlatan Kılıç, “15 tane ilçemizde çok güzel kongreler gerçekleştirdik. Sadece Ferizli’de atama gerçekleştirildi. Gençlik ve kadın kollarımızda da coşkulu kongreler yaptık” dedi.
İL BAŞKANLIĞI KONGRESİ
Şimdi sırada İl Başkanlığı kongresinin olduğuna değinen Başkan Kılıç, “İl başkanlığıyla ilgili olarak konuşulanlara saygı duyuyoruz. AK Parti İl Başkanlığı'na herkesin talebi olabilir, bu son derece doğaldır. Arkadaşlara, ‘Kim il başkanlığına aday olmak istiyorsa ben yanına oturayım talebini orada açıklasın’ dedim. Süreci çok hassas ve şeffaf götürmeye gayret ettik. Genel merkezimiz bize kongreyle alakalı faaliyetlerimize başlamamız noktasında bir talimat verdi, burada bir komisyon oluşturduk. Başkan yardımcımız Erkut Aşoğlu önderliğinde kurulan komisyonumuz çalışmalara başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız il kongresine teşrif edecekler. Onu burada en güzel şekilde ağırlayacağız ve uğurlayacağız” dedi.
2019 SEÇİMLERİ ZOR GEÇECEK
Kılıç, yönetim listesi hazırlamaları doğrultusunda kendilerine yazı gönderildiğini dile getirerek, "Genel Merkezimizin yazılı beyanında kendi ilimizde geniş istişareler ile yönetimimizi oluşturma beyanı var. Burada da tabi kriterler, kısaslar var. Kadın kıstası, gençlik kontenjanı, tahsil durumu gibi kriterler mevcut. Bunla alakalı da çalışmalarımıza başlayacağız. 2019 yerel, genel ve cumhurbaşkanı seçimleri var. Yani bu oluşturacağımız yönetim kurulu bu seçimleri de atlatacak, 2019 seçimlerinin zor olacağını ve sert bir şekilde geçeceğini de gözlemliyoruz. Sakarya teşkilatı olarak her zaman sayın liderimizin, genel başkanımızın ve cumhurbaşkanımızın yanındayız, arkasındayız, destekçisiyiz" ifadesini kullandı. 
HERŞEYİ İSTİŞAREYLE YAPTIK
3 yıldır sadece teşkilat ile alakalı mücadele içerisinde olduklarına değinen Başkan Kılıç, “Teşkilatın dışında şehrin konuları ile alakalı zaman zaman bakanlar ve genel müdürlerimiz ile toplantılar oldu ama hangi tarafa ağırlık verdiniz diye sorulursa inanın teşkilata biraz daha fazla ağırlık verdik. Bundan sonraki süreçte kongreden sonraki süreçte Allah nasip ederse Sakarya'nın sorunları ve problemleri ile alakalı hangi nokta da hangi şiddette cümleler söylenecekse biz onu söyleriz. Biz konulara vakıfız. Hastanesinden bölge adliyesinden, ne gibi mücadelelerin yapıldığını biliyoruz. Şehrimizin hizmet getirme dışında bir gündemimiz olmadık. Biz 3 yıldır bu görevi yerine getirdik, bundan sonraki süreç ve kongrede de Allah nasip ederse tekrardan il başkanlığı görevine arkadaşlarımız ile beraber devam edeceğiz. Geniş bir istişare yapacağız. Listemizi oluşturma noktasında Genel Merkez kriterlerine uyma adına mücadele edeceğiz. Bir taraftan Ankara, bir tarafından kendi kriterlerimizle güzel bir liste oluşturacağız. İl Teşkilatı olarak hangi konuda eylem yaptıysak hep istişare içerisinde yaptık. AK Parti çıtasını yükseğe çıkarma adına mücadele edeceğiz" diye konuştu.
NEFSİ HAREKET ETMEDİK
Siyasette hiçbir zaman nefsi hareket etmediklerini ifade eden Başkan Kılıç, “İstişare ederek, halkın yararına olan neyse ona göre mücadelemizi sürdürdük. Sakarya farklı dengeleri olan bir şehir. Biz görevimizi en güzel şekilde yerine getirdik. Bizim tarzımız iletişim kanallarının açık olmasıdır. Biz hangi cümleyi sarf ettiysek bunun bir B Planı olmadığını ve bunun arkasında duracağımızı hepiniz biliyorsunuz. Siyasette zaman zaman bir otokontrol sistemi de vardır. İlçe başkanları kongresinde bize sorarlar, il kongresinde de bizi sorarlar. Yani zaman zaman bizi sorarlar, zaman zaman bizi sorarlar. Siyaset böyle bir şeydir. Bizi sorduklarında ölçüyü kaçırmamak kaydıyla kim ne söylediyse saygı duyarız. Bize sorduklarında da biz haklarında doğru neyi biliyorsak, vicdanımızdan hangi ses geliyorsa hesabını da ahirette Allah’a vermek kaydıyla biz de cevap veririz. Bu siyasetin keyifli tarafıdır. Bugün bizi soruyorlar yarın bize sorarlar” dedi. 
30 Ocak 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 31 Ocak 2018 , Çarşamba

ALİ YAZICI

fevzi bey siz nefsinizle hareket etmediniz ancak nefsi ile hareket ederek nefsinin esiri olanlara bir sözünüz olacakmı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI