19 Ağustos 2018

'TEŞKİLATLAR YERİNE SİYASET YAPIYORLAR'


Saadet Partisi(SP) Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, yönetimi kurulu dün basın mensupları ile bir araya gelerek Olağan Genel kurulları hakkında bilgi verdi. Yıldırım, iktidarın milletvekilleri ve belediye başkanlarının teşkilatlar yerine siyaset yaptığını

Saadet Partisi(SP) Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, yönetimi kurulu ve Adapazarı İlçe Başkanı Abidin Birinci ile dün basın mensuplarını ağırladı. Düzenlenen toplantıda,  il kongresi ve ülkemizin genel durumu hakkında değerlendirmede bulunuldu.  Başkan Eyüp Yıldırım, basın mensuplarına katılımdan ötürü teşekkür ederek, il başkanlığı konusunda genel merkezin kendisine görev verdiğini söyledi. Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu’nun katılacağı, kongresinin18 Şubat’ta Atatürk Spor Salonunda yapılacağı belirtti.
EKSİKLER TAMAMLANACAK
Yapılacak kongrenin ardından 2015 yılından beri  yerine getirdiği il başkanlığı sürecini geride bıraktıkları belirten Yıldırım, “Bu süre içinde genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini geride bıraktık. Tüm kademelerimizin katılımı ile devamlı mücadele etti. Bu süreçte emeği geçen ve bizleri destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yapılacak Olağan Kongrenin ardından yeni bir secim sürecine gireceklerinin de altını çizen Yıldırım, “2019 yılında milletvekili seçimi var. Ardından birde Cumhurbaşkanlığı seçimi. Kongre sonrası eksikliklerimizi tamamlayarak bu seçimler için çalışacağız”  diyerek bilgi verdi.
ŞEHRİN SORUNLARI
Siyasi partilerin  amacının toplumun refahını  artırmak olduğunu vurgulayan Eyüp Yıldırım, “Bu gün yaşanan olumsuzluklar, kavga ve kutuplaşmalarla gizleniyor. Adaletin rafa kalktığı, partizanlık, rant  ve adam kayırmacılığın  arttığı  bir ortamda yaşıyoruz” dedi.  İlimiz ile ilgili değerlendirmede bulunan  Eyüp Yıldırım, ilimizin  tarımı, coğrafi konumu, kültürel ve tarihi geleceğin şehri olduğunu ifade ederek, yerel iktidarın geleceğin şehri için çalışma yapmadığını ifade etti. Yapılan anketlerden ilimizin belediyecilikte üçüncü sırada olduğunu, ama icraatlara bakıldığında bunun görmenin mümkün olmadığını belirten Yıldırım, “Ada treninin merkeze gelmemesi, hızlı trenin Arifiye’ye durması ve inşaatının 3 yılda bitirilememesi milletvekili ve belediye başkanlarının ilgisizliğidir” ifadelerini kullandı. 
SOSYAL YAPI DEĞİŞTİ
Bölge adliyesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Yıldırım, “Orada ki bina yıllardın boşa duruyor. Öte taraftan meydanlarda ifade edilen Bin Yataklı Hastane, sadece sözlerde kaldı. Doğum hastanesi ise yarım yamalak, ağır aksak ilerliyor. Trafik sorunu anlık pasuman tedbirlerle çözüme ulaştırılıyor. İkinci üniversite ile ilgili yerimizde sayıyorum. YGS  sınavlarında  yıllardır aynı seviyedeyiz. Tarım arazileri toplulaştırma yerine imara açıyoruz. Caddelerde  silahlı çatışmaların, kadına yönelik haksızlığın ön planda olduğu sosyal bir yapıya bürünüyoruz. Haberlerde yer alıyoruz” diyerek durum değerlendirdi.
VEKİLLER VE BAŞKANLAR
Afrin Operasyonuna değinen Başkan Yıldırım, “Allah ordumuza ve askerimize güç versin” ifadelerini kullandı.  Son günlerde askere gitmek için  bir çok kişinin askerlik şubesine başvurduğunu söyleyen Yıldırım, “Bu durum ordumuza güç veriyor, moral buluyor. Ancak bu operasyon bile siyasete malzeme ediliyor” derken milletvekili ve belediye başkanlarına yüklendi. Yıldırım, “Şuan iktidar milletvekilleri 2019 seçimleri için çalışıyor. İktidarın İl ve ilçe yönetim kurullarının yerine, belediye başkanları siyaset yapıyor. 2019 seçimleri için çalışıyor. Meydanda kendilerini gösteriyor. Bu durum rahatsızlık veriyor” ifadelerini kullandı.
ADİL DÜZEN GELECEK
Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım konuşmalarını şöyle tamamladı. “Bu ülkede, bu düzen değişecek. Yerine adil düzen gelecek. Bundan sonra daha aktif olarak mücadele edeceğiz. İktidara geldiğimizde havuz sistemi karacağız, eğitimi yerli ve milli yapacağız. Üretim ekonomisini ön plana çıkaracağız. Diğer siyasi partilerle ortak hareket edip, iletişim kuracağız” İ.Şener SAK
1 Şubat 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI