22 Temmuz 2019

HASAN BEY'İN SON ÖĞRENCİLERİ OLDULAR


Akyazı Hasanbey Mahallesi İlkokulu, öğrenci azlığı ve başka nedenlerden ötürü kapatıldı. Okulun kapatılmasının ardından mevcut 8 öğrencinin okula gönderilip gönderilmeyeceği kafalarda soru işareti yaratıyor.

Akyazı’nın Hasanbeyköy Mahallesinde doğan birçok kişinin unutamadığı Çocukluk anılarında önemli yeri olan Hasanbeyköy İlkokulu ve 15 e yakın  mahalle ilkokulu öğrenci azlığı ve başka  nedenlerle  valilik tarafından kapatıldı. Diğer ilkokullar öğretim yılı başlarken kapatılmasına rağmen Hasanbey ilkokulu 1.sömestri tatiline girildiği sırada kapatıldı. Hasanbey köyünde okullarının kapatılacağını duyan veliler çoktan çocuklarını nakil almadan çoğunluğu ilçe merkezi olmak üzere kendilerine en yakın okullara kayıt ettirmişler geriye ise kala kala 6 öğrenci ve 2 öğretmen kalmıştı.
OKULA GİDEMEYEBİLİRLER
Fotoğrafta gördüğümüz öğretmenlerimizden Necmettin Ağar Pazarköy ilkokuluna Okul Müdürü Mehmet Yıldız da Akyazı İnönü İlkokuluna atandı. Hasanbey İlkokulundan geriye ise okulun son öğretmen ve öğrencilerini gösteren ve tarihe geçecek olan bu fotoğraf kaldı. Bir çok mahalle ilkokulunun kapanmasının ardından bazı velilerin çocuklarını uzak gerekçesi ile okula göndermeme gibi bir eylemde bulunabileceği konuşuluyor. Kenan Certel/AKYAZI
3 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI