16 Ağustos 2018

OTURUM PARASI MEHMETÇİK VAKFI'NA


Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantısında MHP’li üyeler oturum paralarının Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmasını istedi. AKP’lilerin dönem sonuna kadar oturum paralarının bağışlanmasına MHP’li üyeler karşı çıktı

Adapazarı Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında dün gerçekleştirildi. Toplantıda 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı söz alan MHP’li Meclis üyesi Mehmet İr, hududun bir milletin namusu olduğunu belirterek, “Zeytin Dalı Harekatı sayesinde sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak tesisini temenni ediyoruz” dedi. İr ayrıca Fırat Kalkanı harekatında olduğu gibi oturum ücretlerinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmasını da talep etti.
CHP’YE SERT ELEŞTİRİ
AKP’li Meclis üyesi Selçuk Başyazıcı da yaptığı konuşmada, oturum haklarının bağışıyla ilgili olarak kendilerinin de bir teklifi olacağını ve İr’in teklifine destek verdiklerini söyledi. Başyazıcı ayrıca meclis üyelerinden bir bölümünün Kudüs’e götürülmesini de teklif etti. Başyazıcı, Kızılay ile işbirliği yaparak Kilis ve Reyhanlı’ya yardım götürülmesini de önerdi. CHP’yi de eleştiren Başyazıcı, “Akıllarını başlarına devşirmeye davet ediyoruz. Bu toplumun sinir uçlarıyla oynamaya devam etmesinler. Ülkesini bombalayan insanları terör örgütü olarak adlandırmamak için türlü şarlatanlık yapanları Allah’a havale ediyorum” dedi.
KUDÜS’E GİTMEK İSTEDİLER
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli de yaptığı açıklamada ordumuza başarılar dilediklerini vurgulayarak, meclis huzur haklarının Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını söyledi. Başkan Dişli, huzur haklarının dönem sonuna kadar teklif edilmesini istedi. Mecliste MHP’li meclis üyeleri ise huzur haklarının sadece bir oturumunun bağışlanmasını istedi. AKP’li Selçuk Başyazıcı ise istenirse bir dönem boyunca maaş verilebileceğini söyledi ancak MHP’liler bir ay olması için ısrarcı oldu. Meclis üyelerinin Kudüs’e gitmesinin biraz ertelenmesini isteyen Başkan Dişli, “Afrin biraz öncelik kazandı. Onu daha sonraki oturumlarda konuşalım. Sınıra gitmek isteyen meclis üyelerimiz varsa ayarlayabiliriz” dedi.
PROTOKOL YETKİSİ VERİLDİ
Gündemin 12’nci maddesinde Adapazarı Karakamış Mahallesinde yer alan taşınmaz üzerine Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Offroad Ulusal ve Uluslararası Spor müsabakalarının organize edilebileceği tesislerin yapılabilmesi için Belediye Başkanı'na protokol yapma yetkisi verildi. Meclis toplantısında ayrıca Makedonya’daki Türk asıllı Ertan Şakiri’ye ev alınması için yardım yapılması da kabul edildi. Oturumda yardım miktarının 50 Bin TL’yle sınırlandırılması kabul edildi.
İŞLETMECİ MAĞDUR OLMASIN
Gündem maddeleri içinde yer alan Nikah Salonu Çark Mesire Yeri’ne e tüm giderlerin yükleniciye ait ve anahtar teslimi olmak üzere yap- işlet- devret şeklinde kullanım hakkı üzerinden 2886 sayılı Devlet İhale kanununa göre 10 yıla kadar kiralama ihalesinin yapılabilmesi için başkan ve encümene yetki verildi. MHP’li Suat Çokluk, “İşletmecisi mağdur edilmemeli. Bugüne kadar çok güzel bir şekilde ve çok zor şartlarda işletildi” diye konuştu.
ADABEL KURULDU
Adapazarı Belediyesi Taşeron işçilerle ilgili 696 sayılı KYK kararı sonrasında belediye bünyesinde Adapazarı Belediyesi Personel Hizmetleri Anonim Şirketi (ADABEL)’ni kurdu. MHP’li meclis üyesi Erkal Etçioüğlu’nun kurulan şirketin ortağı var mı sorusuna cevap veren Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, “Belediyemiz bünyesinde oluşturulan şirket tek. Ortağı yok. Yasa diğer ticari işlere izin vermiyor. Sadece personel çalıştırmaya yönelik olacak ve bir genel müdür atayacağız”dedi. Mecliste ayrıca Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün kurulmasına onay verildi.
6 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI